За проявен професионализъм, постигнати конкретни резултати, висока разкриваемост и противодействие на престъпността през 2008 година министърът на вътрешните работи Михаил Миков награди служители на МВР от различни структурни звена.
Те получават индивидуална парична награда /в размер една или две минимални работни заплати за страната/, отличени са и полицейски екипи, които получават колективна парична награда /размерът им е от три до четири минимални работни заплати за страната/.
С индивидуални парични награди са поощрени служители на Столичната дирекция на вътрешните работи – двама от отдел “Полицейско разследване” и петима – от отдел “Пътна полиция” и трима от Второ РУ-МВР. Седем служители на ОДМВР-Варна, четирима от ОДМВР-Стара Загора, двама от ОДМВР-Враца, по един от ОДМВР в Сливен, Бургас, Велико Търново. 10 служители на Главна дирекция “Криминална полиция”, 11 – от дирекция “Вътрешна сигурност” получават също индивидуална награда.
Колективни парични награди получават 14 служители на столичното Шесто РУМВР, 7 – от ОДМВР-Пловдив, 12 от Пазарджик, 8 от Враца, 34 – от ОДМВР – Благоевград, 51 от различни отдели и сектори на Главна дирекция “Криминална полиция”. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.