Попитан дали ще има предизборен развод Александър Сиди от ВМРО заяви: "Наистина не разбирам защо водим този разговор. Можете да извадите запис и ще видите същия отговор. Казвам го с хумор, защото в последните две години нещата седят по един и същи начин. Постоянно излизат и казват как ще се разпадне коалицията, но после сядат коалиционните лидери и изглаждат отношенията. Това не е правилния начин за водене на политика, но явно е успешен. Така работим."

"Патриотичните сили са по-различни от останалите. Обвиненията, че сме вземали от програмата на други партии са абсурдни. Има едни и същи идеи за България, които говорим и ние, както и нашите партньори. Не сме се опитвали, надявам се и другите да не го правят, и да търсят авторски права за това, което искаме да променим", допълни още той в студиото на "Плюс-минус" по Нова тв.  

Сиди обясни и позицията на Каракачнов относно скандала с изтребителите и посочи, че няма да бъдат похарчени всички пари за изтребители.

"Аз не знам кога Каракачанов е говорил за самолети в миналото, но най-вероятно г-н Симеонов има нещо предвид. Знам, че откакто е министър на отбраната, той гледа постоянно да се говори за превъоръжаването на българската армия. Големите проекти за боен кораб и машина - той успя да издейства тези проекти да се случват в България. Две трети от парите за самолетите ще останат в България, за да се правят бойни машини и тук", каза депутатът от ВМРО.  

Сиди заяви, че се надява се да успеят да седнат и отново да начертаят приоритетите на коалицията. 

"За пореден път казвам, че от средите на патриотичните формации сме чували изключителни неща. Нищо не приемаме лично. За съжаление продължаваме да си говорим през медиите, а в парламента седим един до друг. За нас не е самоцел стоенето в управлението, ако не достигнем резултати", допълни народният представител. 

Александър Сиди обясни и новата идея на Патриотите за данък "лукс": "Не искаме да бъде пипан данъкът от 10%. Дадохме конкретни примери и насочваме усилията си натам - 31 обекта притежават около 3 милиона декара земя. Знаем, че тя не се облага с данък. Сериозна част от българското землище е това. Плащат данъци само върху продукцията, но не и върху земите. Ако направим една проста сметка - при такъв данък, средно по 5 или 10 лева на декар, ще бъде една сериозна сума, която ще влезе в българските общини. Говорим за хора, които имат над 30 хиляди декара, колкото е горе-долу землището на едно село. Идеята е това да са местни данъци и да отиват в общините. Успяхме да убедим ГЕРБ да размразим доходите и за това имаме и увеличение на приходите. Бихме могли да коментираме това и да стигнем до решение."

"БСП също се държат много дясно понякога, така че не можем да определим точно в коя насока е това", обясни още той, след като бе попитан дали това не е "лява" идея.