Най-вкусното мезе за най-доброто вино ще бъдат избрани в Шабла навръх Трифон Зарезан. За първи път морският град е домакин на Празник на виното. На него местни майстори ще се конкурират с домашните си вина.
Други пък ще премерят качествата на домашно приготвените луканки и други мезета.
Конкурсът е в неделя пред читалище „Зора” в Шабла.
Вината и мезетата за конкурса трябва да бъдат занесени в сградата на кметството предварително. Изискването е само виното да е в стъклени еднолитрови бутилки.
Станислава Георгиева, БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.