Най-доброто сопрано на България е отличена за оперния запис на "Агрипина" от Хендел. Пендачанска ще се състезава с изпълненията на "Лулу" на Берг, "The Rake's Progress" на Стравински, "Пръстенът на Нибелунгите" на Вагнер и "Teuzzone" на Вивалди.
Операта използва за сюжет събития от преди две хиляди години и е написана от Хендел преди триста.
"Ролята е главна и по-тежка от тази, за която бях номинирана пак за "Грами" през 2010-а: за участието ми в "Милосърдието на Тит". Знам, че съм си свършила работата. Сега се надявам да ме оценят по достойнство и на малко късмет", каза Пендачанска по повод номинацията.
55-ата церемонията по връчването на най-престижните музикални награди ще бъде на 10 февруари догодина.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.