Врачанска следа има в новия филм за прочутия колумбийски наркобарон Пабло Ескобар. В лентата, озаглавена „Да обичаш Пабло“ с участието на Пенелопе Круз и Хавиер Баредем, могат да се видят уникалните ретро автомобили на жители на града под Околчица.
Премиерата на хитовата продукция бе на 10 март на София филм фест. В нея е представена разтърсващата любовна история между журналистката Вирджиния Валехо и Пабло Ескобар. Ролите им са поверени на Круз и Бардем, които са двойка и в реалния живот.
Филмът е екранизация по автобиографичната книга на самата Валехо – „Да обичаш Пабло, да мразиш Ескобар“. В нея се разказва за това как ТВ репортерката е запленена от харизмата на наркобоса, преди той да обяви кървава война на колумбийското правителство.

Българска компания е копродуцент на лентата, а част от снимките са осъществени у нас. На пистата Кондофрей край Радомир е заснета и една от най-атрактивните сцени във филма. Сложната каскада включва приземяване на истински самолет. Под звуците на емблематичната песен на Франк Синатра „Let it snow“, дилърите на Пабло разтоварват от него дрога насред магистралата.

Именно тук се появяват членовете на врачанския клуб на любителите на ретро автомобили. Тъй като действието на филма се развива в края на 80-те години в Колумбия, създателите на продукцията са търсели достоверност във всеки детайл. Всички коли, които участват в сцената, са стари американски модели.

В главната роля обаче блестят именно колите на врачанските ценители.



В сцената могат да се видят два уникални „Шевролет Импала“ от 1963 година, „Шевролет Бел Еър“ от 1962-ра, „Шевролет Корвет“ от 1984 и пикап „Додж“ от 1978 г. Сред десетките автомобили те се открояват с най-много ефирно време и точно с тях завършва култовата сцена, пише BulNews.bg.



Членовете на врачанския клуб от години радват очите на съгражданите си с уникалните автомобили, които карат. Тяхната страст е в реставрирането на стари американски коли и превръщането им в истинско произведение на изкуството.



През златните ръце на майсторите са минали още „Додж Чалинджър“ от 70-те, „Форд Мустанг“ от 60-те и дори „Олдсмобил“-ът на Емил Димитров.