26-годишен пловдивчанин е осъден на три месеца „лишаване от свобода“ условно и глоба от 10 000 лева. Наказанието е наложено заради нарушаване на задължителната карантина във връзка с извънредните мерки против коронавируса, съобщава Марица.
След пристигането си на 19 март 2020 г. от рискова страна – Германия, А.Д не е спазил срока на 14-дневната карантина и не е останал в дома си. След като го напуснал, пребивавал на обществено място – престъпление по чл. 355 ал. 2 пр. 3 във вр. ал. 1 от Наказателния кодекс.
Определението на съда е окончателно.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.