Премиерът и министри откриха газовия интерконектор между България и Румъния

Благодаря на всички за изграждането на тази сложна връзка, каза Борисов

https://blitz.bg/obshtestvo/premierat-i-ministri-otkriha-gazoviya-interkonektor-mezhdu-balgariya-i-rumaniya_news462093.html Blitz.bg

Премиерът Бойко Борисов, министрите Теменужка Петкова и румънският й колега Виктор Григореску, вицепремиерът Томислав Дончев и представител на ЕК откриха междусистемната газова връзка между България и Румъния край Русе.

Благодаря на всички за изграждането на тази сложна връзка, каза Борисов. Теменужка Петкова заяви, че днес е знаков ден за българската енергетика, защото откриваме първата междусистемна газова връзка на България със съседна на нея страна. България върви в правилната посока, посочи министър Петкова, съобщи БТА.

Председателят на КЕВР Иван Иванов каза, че това е един важен етап от реформата ма българската енергетика, започнала преди две години. Този интерконектор е ясен знак за непоклатимата политическа воля за осъществяване на енергийната независимост на България и за повишаване на енергийната сигурност.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай