Проф. Кантарджиев бие аларма: Заради тези 2 причини следващата седмица у нас ще е ад

Той допълни, че при коронавируса в момента протичането е по-леко, няма натоварване на болниците

https://blitz.bg/obshtestvo/prof-kantardzhiev-bie-alarma-zaradi-tezi-2-prichini-sledvashtata-sedmica-u-nas-shte-e-ad_news996675.html Blitz.bg

Следващата седмица ще се удвоят случаите на грип и причините за това са две. Едната е, че в студеното време не се проветрява, а другата е, че вдишвайки студен въздух, няма възможност имунологично да се унищожават попадналите в носа микроорганизми.

Това заяви епидемиологът проф. Тодор Кантарджиев по Дарик радио.

Той допълни, че при коронавируса в момента протичането е по-леко, няма натоварване на болниците.

"Затова акцентът този месец е увеличаващият се грип, коронавирусът обаче не трябва да се подценява, тъй като от него страдат много възрастните хора, както и тези с имунни дефицити", посочи проф. Кантарджиев и допълни, че разликата е в инкубационния период, тъй като грипът покосява за 18 до 36 часа.

Следете актуалните новини с БЛИЦ и в Telegram. Присъединете се в канала тук

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай