Две обвинения ще бъдат повдигнати във вторник на Емилия Масларова. Това съобщи пред “Труд” градският прокурор Николай Кокинов.
Досега известното обвинение към бившата социална министърка е за длъжностно престъпление и присвояване в особено големи размери, заради “златния” ремонт на социалния дом в Стара Загора.
Според експерти при въпросните строително-монтажни дейности държавата е била ощетена с 11 млн. лева. Сумата била присвоена чрез фалшиви протоколи за ремонт, категорични са магистратите. Те са сигурни, че основната цел на Масларова е била да набави облага за себе си и дългогодишния си приятел Венцислав Драганов.
Подробности
/БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.