Просветният министър не иска да превръща училищата в "Биг Брадър"

https://blitz.bg/obrazovanie/prosvetniyat-ministar-ne-iska-da-prevrashta-uchilishtata-v-big-bradar_news514405.html Blitz.bg

Увеличението на учителските заплати от следващата учебна година трябва да стане от 1 септември, това каза министърът на образованието и науката Красимир Вълчев пред "Дарик радио".

Една част от увеличението ще е за всички учители, но ще има и допълнително за учителите, които работят в отдалечени населени места, както и с уязвими в образователно отношение групи, уточни той.

Не мисля, че е необходимо във всяка класна стая да има камери и по този начин родителите да контролират учебния процес, коментира още просветният министър.

Той изрази притеснение от противопоставянето по темата между родители и учители и поясни, че предстои среща между представители на двете страни, на която ще се търси решение.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай