Няколоко десетки протестиращи, предимно еколози, са се събрали в градинката до езерото „Ариана” на Орлов мост за протест срещу "троянските коне" в новия кабинет. Протестът засега е мирен, движението на автомобили по "Цариградско шосе" се извършва без затруднения.
Протестиращите носят плакати с надписи „Държава = мафия = унищожена природа!”, „Революция - промяна”, „Да убием мизерията с гняв!!!”, „Изход, революция, промяна”.
Еколозите обявиха, че като цяло не са съгласни със състава на избрания новосформиран кабинет. Според тях гражданите все още не се чувстват представени във властта и правителството трябва повече да общува с гражданите.
В района има засилено полицейско присъствие.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.