15 протестиращи посрещнаха пловдивчани днес на Пазарджишко шосе, съобщи за БЛИЦ неформалният водач Христо Марков. Пешеходният поход „Орешарски вън” тръгна с 4-ма ентусиасти от столицата, по пътя са се присъединили още съмишленици.
Посрещнахме ги с хляб, сол и грозде, по стара българска традиция. Те носят посланията, за които и ние се борим толкова време. Искаме свобода за народа си и нови избори, коментира Марков. В момента групата е пред община Пловдив на вечерно кафе.
Ще бъдат разпънати няколко палатки за гостите, в които те ще пренощуват. Утре сутрин походът тръгва към Варна, към групата ще се присъединят 6-ма пловдивчани. На Черноморието групата ще иска оставката на правителството.
Кристина ИВАНОВА, БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.