Само в БЛИЦ! СНИМКА на бул. "Витоша" в София без "мутро-бароковски заведения" взриви мрежата
Фотосът се върти в онлайн пространството и трупа лайкове и коментари
Веднага под фотоса се заредиха и различни коментари:
"Marto Bam Bam уникално ! ако може и сега да върнем този вид и да махнем всички мутро-бароковски безкрайно селски заведения ....
Гергана Захариева дааааааааааааааа....още не е била построена съдебната палата/ 1929 е започнал строежа/, но търговският дом го е имало
Denitsa Radonova Предполагам това е пощенска картичка, оцветена. "Булевардът с лиричния ритъм, аз не сменям за Champs-Élysée..."", гласят част от тях.
За дългото си време на съществуване булевардът постоянно сменя външния си вид. Сега бул. „Витоша“ е популярен с многобройните си магазини и бутици по нея. Според проучване на „Къшмън и Уейкфилд“ за 2005 г. „Витоша“ е 22-рата най-скъпа търговска улица в света. В същото проучване за 2012 и 2013 г. бул. „Витоша“ е на 59-о място.
В участъка между ул. „Алабин“ и бул. „Патриарх Евтимий“ булевардът е пешеходна зона, забранена за МПС-та, като се допуска само пресичане през перпендикулярните на „Витоша“ улици. На 28 септември 2006 г. общинските съветници решават да отворят частично Витошка за собственици на търговски обекти и живеещи в района. По булеварда продължават да вървят трамваи, дори когато улицата е била затворена за други МПС-та.
Трамвайният транспорт по пешеходната част на булеварда е спрян, тъй като под този участък преминава трасето на Втори метродиаметър на Софийското метро.
За кратко в началото на ХХ век, булевардът се казва „Генерал Гурко“ – име, което днес носи друга софийска улица. През 20-те години тук се изграждат първите жилищни блокове в града, на мястото на някогашните махали Башчешме и Коручешме.
А ето как изглежда и булеварда днес:
Последвайте ни
23 Коментара: