Сапьори от ДОТИ-София, обезвредиха откритата по-рано днес монтирана бомба под пикап “Ситроен” в Хасково. Автомобилът беше паркиран пред ресторант “Калуа” в парк “Кенана” в града.
Докато дойдат специалистите, районът около ресторанта беше отцепен. Според неофициална информация в ресторанта е имало и магистрати, заради които едва ли е бил зареден взривът. Взривното устройство е било заредено с 500 грама тротил. Колата е собственост на криминално проявения Светлозар Делчев от Хасково. В момента разследващите органи работят по няколко версии, които обаче не оповестиха. /Тодорка Николова, БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.