Екип от сапьори ще претърси района на завода в село Горни Лом за разпръснати боеприпаси, отломки или разфасовки от готова продукция. Взрив във фабриката "Миджур" рани трима човека и напълно унищожи два цеха.
Районът продължава да е отцепен, а претърсването ще започне в 9 тази сутрин - 24 часа след последния регистриран взрив.
Според външния оглед, останалите сгради в рамките на предприятието, както и съдържащите се в тях материали и съоръжения не са пострадали при взрива. Не са забелязани активни огнища, а само тлеещи на места купчини с боклуци.
Допълнителните замервания на въздуха не регистрират вредни или опасни вещества в района на с. Горни Лом. Няма опасност за хората в региона.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.