Нова голяма джамия, финансирана с пари от Саудитска Арабия, ще се строи във Варна. Сега в морската ни столица има три джамии - Хайрие джамия, Азизие джамия и по-новият храм в кв. Аспарухово, съобщава "Петел".
Необходима ли е четвърта джамия, след като мюсюлманите в града не са толкова много?
Според данните от преброяването на населението през 2011 г., във Варна живеят 303 594 души, от които турците са малко над 10 000.
И ако турците не са чак толкова, то напоследък се вижда, че циганският етнос е лесен за ислямизиране.
Засега от официалните институции в града не са отговорили на запитването ни ще се строи ли нова джамия.
Все още няма официално потвърждение. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.