Националната електрическа компания (НЕК) иска цената на тока да се увеличи още през лятото на следващата година.
Новината бе обявена от главния изпълнителен директор на НЕК Любомир Велков. Поскъпването на тока ще бъде като компенсация за поскъпването на парното от началото на 2009 година. “В момента има паника на пазара на електроенергия в региона, което означава, че има натиск за намаляване на цените. Това още повече ще ограничи нашите възможности да компенсираме загуби от вътрешния пазар с електроенергия и приходи от износ", сподели Любомир Велков, цитиран от БНР. “Решението на ДКЕВР за увеличаване цените на електроенергията, произведена по комбиниран способ от топлофикационните централи, които ползват природен газ, с около 40%, ще бъде за НЕК около 40-45 млн. лв. загуба за едно полугодие", добави още Велков. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.