Тримeсечно бебе издъхна в реанимацията

Имаше тумор, уверяваха ни, че ще се стопи, плачат родителите

https://blitz.bg/obshtestvo/trimesechno-bebe-izdahna-v-reanimaciyata_news207661.html Blitz.bg

3-месечно момченце издъхна в реанимация на благоевградската болница. Бебето е заведено за консултация при личната лекарка д-р Коричкова в кв. „Струмско”, предвид състоянието му на място е извикан и лекарски екип от Спешен център. Въпреки бързата намеса на специалистите минути след приемането му в болница бебето издъхнало. Детето е имало здравословен проблем, наскоро е било лекувано в Трета градска в София, съобщава Struma.bg.

Родителите на 3-месечния Николай бяха в шок от внезапната му смърт. Майката Йорданка плачеше пред реанимация в двора на болницата, наложи се нейни близки да я поливат с вода, за да не изпадне в несвяст.

Синът ни се роди на 2 март. Имаше тумор на перикарда на сърцето, оперираха го в Трета градска болница в София. Изрязаха част от образуванието, което според медиците било доброкачествено. Шефът на Детска кардиология д-р Маринов ни увери, че с лекарства за 3-4 години туморът ще се стопи, намери сили да сподели бащата Светослав.

Бебето се развивало нормално, наддавало на килограми, нямало никакви проблеми напоследък.

Нямам представа как от едно боцкане е посиняло детето и малко по-късно е починало. Майка му го заведе тази сутрин за две регулярни ваксини при личната лекарка д-р Райна Коричкова. Искам да разбера истината. Ако има виновни лекари, ще ги съсипя, ще ги съдя до дупка, за да си понесат наказанието, категоричен е съсипаният от мъка баща на издъхналото бебенце. /БЛИЦ


Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай