Тази сутрин паметникът на Незнайния войн в центъра на Хасково осъмна целият нашарен от вандали с разноцветни флумастери. Само преди няколко месеца общината даде луди пари за реставриране и почистване на паметника и вторият след Богородица символ на града светна в бяло.
Преди две седмици със свастики на турски бяха нашарени фасадите на четири училища. След това друга стена да автогарата осъмна с бойки лозунги против турците. Вандалите не пожалиха и бюста на проф. д-р Асен Златаров пред театъра, като му клъцнаха главата и я оставиха да се търкаля долу. Тази сутрин и Незнайният воин стана трън в очите на неизвестни засега извършители, които полицията упорито издирва. /Тодорка Николова, БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.