Вещи лица отложиха делото срещу бивш земеделски министър

https://blitz.bg/obshtestvo/veshti-lica-otlozhiha-deloto-sreshtu-bivsh-zemedelski-ministar_news27782.html Blitz.bg

Неявяване на вещи лица попречи Софийски градски съд /СГС/ да даде ход на делото срещу бившия министър на земеделието и хранителната промишленост Васил Чичибаба, който е обвинен за безстопанственост в особено големи размери при износ на 990 000 тона пшеница като според обвинителния акт държавата е ощетена с 66 милиона долара, предаде репортер на Агенция БЛИЦ.

Освен Чичибаба подсъдимите по делото са и неговите заместници Мария Бозукова, Димчо Попов, Миньо Манев, Кирил Цонев и бившият директор на Нефтохим Стефан Неделчев. Въпреки явяването на 12 вещи лица днес двама човека отсъстваха, което принуди съдията Георги Колев да се съгласи с искането на адвокатите на подсъдимите да не бъде даден ход на делото. Съдебният състав определи следваща дата 15 януари и заяви, че ако някой от вещите лица отсъства ще бъде разпоредено те да бъдат доведени принудително. /Милан Николов, БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай