Само преди няколко месеца стана ясно, че Кирил Петков е станал служебен министър на икономиката с цената на фалшифицирани документи и фактическа измама, представени на Агенцията по вписванията.

Неверните обстоятелства са били нужни, за да се изчисти от всякакъв вид конфликт на интереси. Фалшификацията е включвала поредица от недействителни и неистински документи, изготвени и легализирани от адвокат Лена Бориславова. Целта е била да бъдат въведени в заблуждение държавните институции, че Кирил Петков Петков няма никакво противоречие със законите, за да бъде назначен за министър на икономиката през 2021 г.

Днес обаче вместо да е привлечен като обвиняем, Петков и кохортата му се готвят за протест срещу избора на главен прокурор. И заедно с кохортата си от верни пудели и болонки начело с Асен Василев, Денков, Лена и Божанов лепят епитети на доказали се политици като Делян Пеевски и Бойко Борисов.

Просто Киро и слугите му дълбоко се заблуждават, че паметта на българското общество е къса за безобразията им. Точно затова ще изброим някои от манипулациите им с факти и аргументи. 

ИЗЧИСТВАНЕ НА КОНФЛИКТ НА ИНТЕРЕСИ С ИЗМАМА

Документи показват, че още в края на месец април 2021 г. Петков е знаел, че ще бъде назначен на поста министър на икономиката в служебното правителство на Румен Радев. За целта е трябвало да представи документ, че е български гражданин, според Конституцията. Освен това е длъжен да напусне всички дружества, в управлението на които фигурира. Казусът с канадското гражданство и недекларирането му вече беше квалифицирано като противоконституционно от Конституционния съд. Петков обаче не понесе никаква санкция за нарушаването на Българската Конституция, въпреки че е лично отговорен за това. Паралелно се оказва, че съществуват достатъчно основания за нарушени редица други закони, включително Наказателния кодекс, за да бъде все пак назначен Кирил Петков за министър на икономиката.

Освен в частния бизнес към момента на екстреното си влизане в политиката Петков е бил и член на УС на неправителствената организация „Да запазим Корал“. Организацията е известна с активната си гражданска позиция не само за запазването на морския бряг, но и по всякакви природозащитни каузи. „Да запазим Корал“ е всъщност единствената обществена структура, която до известна степен е легитимирала Кирил Петков като опозиционер на управлението на ГЕРБ, Борисов и корупционното статукво през последните години. В нейното ръководство освен Кирил е участвал и баща му Петко Петков. Последното е било пречка, според изискванията на Закона за администрацията. В чл.19, ал.7, т.3 ясно се указва, че:

„Министър-председателят, заместник министър-председателите, министрите, заместник-министрите и т.н. не могат да са членове на орган на управление или контрол на юридическо лице с нестопанска цел, търговско дружество или кооперация.“

Кирил обаче е държал да не загуби влиянието си в този авторитетен граждански клуб, защото благодарение на него е станал разпознаваем като автентичен борец за „промяна“, а не спуснат парашутист в българския обществено-политически живот от далечна Канада, какъвто всъщност е бил. Излизането му от Управителния съвет на „Корал“ е трябвало да стане по същия начин, по който „излиза“ от всичките си фирми в частния бизнес, т.е. да повери всичко в ръцете на изключително близък и доверен човек, чрез когото да запази своето влияние. Разликата е, че при прехвърляне на свои фирми всичко зависи от него, а в обществената структура има дълга и групова законова процедура. Освен това не е сигурно, че колективната воля ще се съобрази с личните амбиции да постави на свое място протеже, което е дясната му ръка в повечето фирми, без дори да членува в Сдружението “Да запазим Корал“.

АДВОКАТ ИЛИ ФАЛШИФИКАТОР

Кирил Петков е бил „освободен“ от длъжността си на управител в сдружението за защита на Корал, но с цената на фалшифицирано пълномощно, фалшиви документи, протоколи и подписи на другите членове от сдружението. Неистинските документи са били входирани в Агенцията по вписванията не от друг, а от персонално от адвокат Лена Бориславова, с нейния квалифициран електронен подпис (КЕП)!

Измамата е осъществена след реалното встъпване в длъжност на министър Кирил Петков през 12.05.2021 г. На следващия ден рано сутринта е започнала акцията по “изчистването” му. За невъзможно кратък срок още на 14-и Петков се сдобива с „изчистена“ справка, че е напуснал УС на Сдружението за Корал и няма никакви други участия в противоречие със Закона. На това основание и той подава Декларация за липса на конфликт на интереси пред КПКОНПИ, за да може да бъде назначен своевременно за министър.

Фалшифицираните документи „провеждат“ цялата процедура по замяната на Кирил Петков с негов приближен, без въобще нещо от документираните действия да са се случили фактически. Схемата се развива в началото на май 2021 г. – по точно на 13 и 14 май, но в различен порядък са изготвени фалшивите документи със задна дата. За да стане ясно точно как са действали фалшификаторите, ще се опитаме да подредим нещата хронологично, както са се случили, а не както са представени в неверните документи.

В началото на м. май 2021 г. Кирил Петков се готви спешно да стане министър на икономиката в служебното правителство на Румен Радев. За целта трябва да напусне всички дружества, в които фигурира. На 10 май Радев издава Указа за назначаването на Петков, а на 12-и той официално встъпва в длъжност. Но вместо да бъде спазен законът, е използван напълно престъпен начин за заблуда на държавните институции.

 На 13 май в 1:39 часа след полунощ Лена Бориславова си изготвя фалшиво пълномощно, с което може да се разпорежда напълно с гражданското сдружение „Да запазим Корал“ и подписва това пълномощно с фалшив подпис на председателя на сдружението, Атанас Русев.Подписът на пълномощното не е саморъчно положен, а е изкопиран 1:1 от официални документи на сдружението, в случая спесимен на подписа на управителя на сдружението.

ПЪТЯТ КЪМ ВЛАСТТА

Фалшификацията трасира пътя на Кирил Петков и близката му приятелка Лена към властта.

За щастие на българския народ пребиваването на просто Киро в премиерското кресло продължи едва 7 месеца.

Този кратък период беше достатъчен, за да се вземат над 10 милиарда заеми, които няколко поколения наши сънародници ще изплащат.

Престоят на Петков и след това на Николай Денков ще се запомнят с корупционните скандали и разнасянето на пачки.

Сайтът "Афера.бг" публикува снимки на пачките пари, открити в къщата на обвинения за контрабанда Стефан Димитров, арестуван по акцията на ДАНС и КПКОНПИ заедно с шефката на Митниците Петя Банкова. 

На снимките се виждат и тогавашният вътрешен министър Бойко Рашков, главният секретар на МВР Живко Коцев и Стефан Димитров.

Свързващата нишка между различните снимки е кучето на Стефан Димитров, което получава торта за рожден ден, снимано сред пачките с пари. На един от кадрите пуделът носи пачка в устата си.

Фотосите станаха нарицателни за управлението на Денков, Петков и Рашков.

Тримата обаче се измъкнаха невредими от корупционния скандал, но утре бодро се готвят да атакуват прокуратурата, която ги пожали.

МАФИОТСКИЯТ РАЗСТРЕЛ НА ПОЛИТИЧЕСКИЯ ИМ БАЩА АЛЕКСЕЙ ПЕТРОВ

Преди малко повече от година в гората над Витоша бе разстрелян Алексей Петров, дългогодишен обвиняем по мегаделото "Октопод".

Преди да бъде убит с мафиотски почерк, Алексей Петров се сдоби със славата на политически баща на Кирил Петков.

Лъснаха и пазените в тайна отношения между таткото на Петков - Петко, и бившата барета.

След екзекуцията на Алексей Петров Кирил Петков пробва да пререже пъпната си връв с Алексей и да се дистанцира от него. Но твърде късно.

Българският народ научи за задкулисните преговори, които помогнаха на Промяната/Подмяната да влезе във властта.

По време на Сглобката Кирил Петков и Лена правеха мили очи на Борисов и Пеевски, а сега ги заклеймяват в жалък опит да си докарат някой друг глас в повече.

Подлата им интригантска игра обаче няма как да мине, защото след по-малко от две седмици българските избиратели ще застанат пред урните.

И точно тогава просто Киро и кохортата им ще осъзнаят, че мястото им не е в политиката, а в Биг Брадър.