Швейцарската неправителствена офшоркa WWF, чрез клона си у нас, ръководен от Веселина Кавръкова (съпруга на Тома Белев), се провали в опита да направи световна кампания против приемането на Плана за управление на Пирин. Целта на организаторите е да опитат да блокират приемането на плановете за управление и за Рила и Витоша. За почти шестмесечна световна, добре платена интернет кампания, включително чрез медиите, те не можаха да съберат планираните 75 000 подписа, съобщава Ангел Николов от Коалиция „За да останат хора в България”
Подписката е манипулативна и това е видно от снимката, която използват WWF. На нея е снимана писта „Томба” в ски зона Банско и е правена най-малко преди 15 години (виж по-долу). Същите кадри ползваха и за предишната си, отново провалена кампания през 2013 г., когато се опитаха да съберат 80 000 подписа, но отново не успяха.
 
Използваната снимка от WWF e от 2001 г. и няма нищо общо със сегашната реалност.

Допълнителна фалшификация, която ползват е, че Планът допуска да се отсече хилядолетната Байкушевата мура и вековните дървета в Пирин. Тезата е абсурдна и несъстоятелна, но въпреки това те я ползват, за да заблудят обществото за съществуването на заплахи за Пирин. Планът не само не разрешава, но категорично забранява, под заплахата и от наказателна отговорност, всякаква сеч и дърводобив на територията на целия национален парк.

Другата лансирана теза от еколозите от WWF е, че в целия Пирин безконтролно ще се строи. И в предишния план за управление, и в новия, абсолютно е забранено строителството, включително на лифтове и писти на територията на Пирин, като Обект на световното природно наследство.
За сравнение такива акции, когато действително има опасност за обекти на ЮНЕСКО, събират стотици хиляди, дори милиони последователи.
И кой се е загрижил за планините у нас, швeйцарци, от страната с най-високи доходи в света, с 3000 лифта и 25 000 километра писти и 300 ски курорта. За сравнение, у нас ски курортите са четири – Банско, Пампорово, Боровец и полуразрушената Витоша. Лифтовете са 66, пистите 200 км.

Припомняме, че в обществените поръчки за изработване плановете за управление участваха фирми на еколозите от Коалиция „За да остане природа в България”, където активен член е WWF. Дори Планът за управление на Пирин на стойност 2 млн. лева, беше спечелен от компания на Тома Белев, но съдът ги отстрани поради ниска квалификация на техните експерти. Еколозите не успяха да спечелят нито един от трите планове и загубиха над 7 милиона лева. До преди няколко години те безпроблемно печелеха подобни конкурси. Фактът, че не успяха да вземат тези планове ги прави особено яростни, и те непримиримо, без да подбират средства и методи, се опитват да ги провалят.

И ако за пореден път държавните институции се огънат, освен че ще бъдат загубени милиони и ще има наказателна процедура срещу България от ЕК, екологичният рекет, налаган над цялото общество – държавата, бизнеса и общините, ще бъде безпощаден.