От 2001-ва година насам България е извървяла един тежък, но един много успешен път в полза на страната и нейните граждани, смята бившият председател на ЕК Жак Сантер, който е у нас за среща на управителния съвет на Института по европейска политика. Въйв форума в резиденция Бояна участват лидерът на НДСВ Симеон Сакскобургготски, вицепремиерът Меглена Плугчиева, председателят на института проф. Юрген Грамке, председателят на БНБ Иван Искров, членът на УС на ЕЦП проф. Отмар Исинг, политици и икономисти. .
Председателят на института проф. Грамке подчерта пред медиите, че България все още в очите на европейската общност няма високия престиж, който заслужава. На срещите вчера и днес сред въпросите, които обсъждахме, бяха: къде е България сега, накъде тя ще върви в ЕС, кои са нейните проблеми, къде е нейният напредък. Всички сме на едно мнение, че от 2001 г. България много успешно върви напред. Другият проблем, с който се занимавахме беше световната финансова криза и как България ще се изправи срещу нея. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.