Журналисти от много медии поискаха от Пътна полиция да получават повече снимки от станали тежки пътнотранспортни произшествия. Това стана по време на семинар, в ктойто се обсъждаше как по ефективно да взаимодействат КАТ и представителите на медиите, предаде репортер на Агенция БЛИЦ.
Пишещите изразиха увереност, че публикуването на повече снимки от тежки катастрофи биха могли да имат възпитателна функция. От КАТ обещаха това предложение да бъде предоставено на шефовете им и да се обмисли сериозно. Дежурните части към КАТ се оплакаха, че не винаги получавали сигналите на време, като много често медиите се отзовавали на дадена катастрофа преди служителите на пътна полиция. Това затруднявало възможността да се правят снимки и да се предоставят на медиите. На днешния семинар въникна и идея да се направи национална радиочестота, по която да се съобщава за актуалното състояние на пътищата, задръствания, ремонти и всичко, което ще е полезно на шофьорите. Идеята беше посрещната с голямо желание да се реализира лично от ръководителят на КАТ Алекси Стратиев. Според говорителят на КАТ Красимир Костов в момента в нашата страна все още няма толкова големи задръствания както в другите държави от ЕС. От КАТ се похвалиха, че предстои да бъде създадена нова GPRS система, която ще бъде монтирана под запалката на автомобила и ще известява водача със звуков сигнал при всеки по-опасен участък. Устройството ще писука и когато преминават покрай училища и детски градини. От КАТ изразиха мнение, че проведения семинар е бил от голяма полза и за двете страни./Милан Николов, БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.