Зърнопроизводителите оставиха машините на входовете на София. Служителите на реда не ги пускат в столицата, позовавайки се на Наредба на общината която забранява тежки машини да влизат в града между 7 и 21 часа. Eдната колона е от КПП Враждебна до бензиностанция "Шел" край Долни Богров, а другата е блокирана от полицията край Кремиковци.
Днес зърнопроизводителите ще протестират пред Народното събрание в 11,00 часа. Исканията са незабавно да започнат директните плащания и националните доплащания на единица площ за 2008 г., а в бюджета за следващата година да бъдат предвидени 378 млн. лв. за национални доплащания
Пред Народното събрание днес ще протестират и студенти, като шествието ще тръгне от Студентски град и ще стигне до Парламента. Протестните действия са провокирани от липсата на адекватна реакция от страна на държавните институции, както по проблемите на Студентски град, така и по казуса със загиналия преди 2 седмици студент Стоян Балтов. Оказва се обаче, че нито зърнопроизводители, нито студенти ще трогнат някой, тъй като народните представители днес набързо излязоха във ваканция, като не приключиха работния ден. Това стана, след като председателят на НС Георги Пирински разпусна народните представители в Коледна почивка още в началото на работния ден. /БЛИЦ
Пред Народното събрание днес ще протестират и студенти, като шествието ще тръгне от Студентски град и ще стигне до Парламента. Протестните действия са провокирани от липсата на адекватна реакция от страна на държавните институции, както по проблемите на Студентски град, така и по казуса със загиналия преди 2 седмици студент Стоян Балтов. Оказва се обаче, че нито зърнопроизводители, нито студенти ще трогнат някой, тъй като народните представители днес набързо излязоха във ваканция, като не приключиха работния ден. Това стана, след като председателят на НС Георги Пирински разпусна народните представители в Коледна почивка още в началото на работния ден. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.