Евертън обърна у дома Арсенал с 2:1 в мач от 15-ия кръг на английската Висша лига.

В края на първата част гол на Ричарлисон за домакините не бе зачетен след намесата на ВАР заради засада, а в добавеното време "артилеристите" поведоха с гол на Мартин Йодегаард (45+2) с шут от воле.

След почивката в 58-ата минута нов гол на Ричарлисон не бе признат заради засада. Десетина минути преди края Ричарлисон (80) най-накрая изравни с добавка, след като топката се отби в гредата при мощен удар на Демарай Грей.

В добавеното време на срещата Демарай Грей (90+2) донесе трите точки на "карамелите" след асистенция на Андре Гомеш.

Така воденият от Рафа Бенитес тим събра актив от 18 точки на 12-ата позиция, а Арсенал е седми с 23 точки.