Лестър размаза у дома Нюкасъл с 5:0 в предпоследния мач от седмия кръг на английската Висша лига. Цяло второ полувреме гостите играха в намален състав, след като в 43-ата минута Исаак Хейдън получи директен червен картон.

Рикардо Перейра (16) сложи начало на головата фиеста за „лисиците“, а звездата им Джейми Варди (54) удвои аванса им след пас на Барнс. Скоро след това Пол Дъмет си вкара автогол, а отново Джейми Варди (64) бе точен и направи резултата 4:0 след асистенция на Олбрайтън.

В самия край нигериецът Вилфред Ндиди (90) оформи крайния резултат, възползвайки се от подаване на Джони Евънс.

След четвъртия си успех за сезона „лисиците“ събраха 14 точки и излязоха на трета позиция. Те изостават на 2 точки от шампиона Манестър Сити и на 7 от лидера Ливърпул. Нюкасъл е предпоследен с 5 точки.