След пет мача без успех във всички турнири Лестър разби у дома предпоследния Астън Вила с 4:0 в последния мач от 29-ия кръг на английската Висша лига и се утвърди на третата позиция, възстановявайки аванса си от 5 точки пред четвъртия Челси.

„Лисиците“ доминираха на своя „Кинг Пауър Стейдиъм“, но стигнаха само до едно попадение през първата част и то бе дело на Харви Барнс (40) след асистенция на Марк Олбрайтън.

Звездата на домакините Джейми Варди (63-дузпа, 79) вкара два гола, след като се появил в игра като резерва четири минути преди първото си попадение. Харви Барнс (85) пък вкара много красив втори гол на сметката си след нова асистенция на Олбрайтън и оформи крайното 4:0. В последните секунди от добавеното време Олбрайтън пропусна от добра позиция да направи успеха още по-убедителен.

След успеха си Лестър е твърдо трети с 53 точки и 4 по-малко от втория Манчестър Сити, но и 5 повече от четвъртия Челси. Астън Вила остава предпоследен с 25 точки и на 2 от спасителната 17-а позиция, на която към момента са „стършелите“ от Уотфорд.