Шампионът Ливърпул направи обрат и срази у дома Арсенал с 3:1 в дербито от третия кръг на английската Висша лига, продължавайки без грешка от началото на сезона. Това бе четвърта поредна победа за футболистите на Юрген Клоп този сезон във всички турнири.

Мърсисайдци доминираха през целия мач и рядко даваха шанс на „топчиите“ да атакуват. След пропуски на Ван Дайк и Садио Мане в началото гостите изненадващо поведоха в 25-ата минута с известна доза късмет. „Артилеристите“ организираха бърза атака, Мейтланд-Найлс центрира и Анди Робъртсън не успя да изчисти топката, пращайки я в краката на Александре Лаказет. Французинът не успя да нанесе точен удар, но това му помогна, тъй като заблуди Алисон и прехвърли бразилския страж за 0:1.

„Червените“ отвърнаха на удара три минути по-късно, когато Мохамед Салах навлезе в наказателното поле, преодоля Тиърни и шутира. Лено се намеси, но топката стигна до Садио Мане и сенегалецът реализира третия си гол от началото на сезона за 1:1.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Играчите на Юрген Клоп стигнаха до пълен обрат в 34-ата минута, когато Робъртсън се реваншира за грешката си и след центриране на Александър-Арнолд вкара технично за 2:1.

Последваха пропуски на Александър-Арнолд до почивката и Мане в началото на второто полувреме. Ливърпул имаше инициативата, а Арсенал рядко играеше с топката. Все пак гостите имаха страхотен шанс за изравняване в 59-ата минута, когато Лаказет пропусна сам срещу Алисон. Французинът обаче бе и в положение на засада, която бе маркирана. Няколко минути по-късно той отново бе на чиста позиция, но бразилският страж отново отрази удара му.

Мърсисайдци продължиха да доминират, но едва в 88-ата минута стигнаха увеличиха аванса си, след като привлеченият от Уулвърхемптън Диого Жота вкара дебютния си гол за тях и оформи крайното 3:1.

След третата си поредна шампионатна победа Ливърпул измести градския съперник Евертън от втората позиция заради повечето реализирани голове. Лидер е Лестър също с 9 точки, а Арсенал заема пета позиция с 6.

Ливърпул - Арсенал 3:1
0:1 Александре Лаказет (25), 1:1 Садио Мане (28), 2:1 Анди Робъртсън (34), 3:1 Диого Жота (88)

Ливърпул: Алисон, Александър-Арнолд , Гомес, Ван Дайк, Робертсън , Кейта (80Милнър), Фабиньо, Вайналдум, Салах, Фирмино (90Минамино), Мане  (80Жота )
Мениджър: Юрген Клоп

Арсенал: Лено, Тиърни, Луис, Холдинг, Белерин , Елнени, Джака (60Себайос ), Мейтланд-Найлс, Лаказет (74Нкетия), Уилиан (69Пепе), Обамеянг
Мениджър: Микел Артета

Ливърпул, стадион "Анфийлд"
Съдия: Крейг Паусън

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА - 3 КРЪГ

26 септември 2020 г. (събота), 14:30 часа
Брайтън - Манчестър Юнайтед 2:3
1:0 Неал Мопе (40-дузпа), 1:1 Люис Дънк (43-автогол), 1:2 Маркъс Рашфорд (55), 2:2 Соли Марч (90+4), 2:3 Бруно Фернандеш (90+10-дузпа)

26 септември 2020 г. (събота), 17:00 часа
Кристъл Палас - Евертън 1:2
0:1 Доминик Калвърт-Люин (10), 1:1 Шейку Куяте (26), 1:2 Ричарлисон (40-дузпа)

26 септември 2020 г. (събота), 19:30 часа
Уест Бромич - Челси 3:3
1:0 Калъм Робинсън (4), 2:0 Калъм Робинсън (25), 3:0 Кайл Бартли (27), 3:1 Мейсън Маунт (55), 3:2 Калъм Хъдсън-Одой (70), 3:3 Тами Ейбрахам (90+3)

Тотнъм - Нюкасъл 1:1
1:0 Лукас Моура (25), 1:1 Калъм Уилсън (90+7-дузпа)

27 септември 2020 г. (неделя), 18:30 часа
Манчестър Сити - Лестър 2:5
1:0 Рияд Марез (4), 1:1 Джейми Варди (37 дузпа), 1:2 Джейми Варди (54), 1:3 Джейми Варди (58 дузпа), 1:4 Джеймс Мадисън (77), 2:4 Нейтън Ейк (84), 2:5 Юри Тилеманс (88 дузпа)

27 септември 2020 г. (неделя), 21:00 часа
Уест Хям - Уулвърхемптън 4:0
1:0 Джаред Боуен (17), 2:0 Джаред Боуен (57), 3:0 Раул Хименес (66-автогол), 4:0 Себастиан Але (90+3)

28 септември 2020 г. (понеделник), 19:45 часа:
Фулъм - Астън Вила 0:3
0:1 Джак Грийлиш (4), 0:2 Конър Хурихейн (15), 0:3 Тайрън Мингс (48)

28 септември 2020 г. (понеделник), 22:00 часа: