Манчестър Юнайтед разочарова отново феновете на „Олд Трафорд“, след като завърши 0:0 с Уулвърхемптън в мача им от 25-ия кръг на английската Висша лига. Така и двата тима имат по 35 точки и останаха на 6 от четвъртия Челси, а преди тях на една е и Шефилд Юнайтед.

„Вълците" бяха по-опасни в началото на двубоя, но атаките им не доведоха до нищо сериозно. Домакините очаквано владееха повече топката в дебюта на новото си попълнение Бруно Фернандеш, който в края на полувремето той на няколко пъти пробва удари от дистанция, като при един от тях сънародникът му Руи Патрисио на вратата на гостите трябваше да се намесва.

След почивката картината на терена не се промени особено. „Червените дяволи“ имаха контрола, но опитваха само удари от дистанция без успех. След час тимът на Оле Гунар Солскяер стигна до най-доброто си положение с удар от дистанция на Мата, а топката мина близо до лявата греда на вратаря на гостите. От гостите пропуск пък направи Хименес, чийто удар в 70-ата минута бе отразен от Де Хеа. В добавеното време Диого Далот имаше чудесен шанс да донесе трите точки на домакините, но след удара му с глава топката премина на сантиметри покрай вратата.

Това е втори пореден мач за Ман Юнайтед без успех на "Олд Трафорд" след загубата от Бърнли с 0:2 на 22 януари.

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА - 25 КРЪГ:

1 февруари (събота):
Лестър - Челси 2:2

0:1 Антонио Рюдигер (46), 1:1 Харви Барнс (54), 2:1 Бен Чилуел (64), 2:2 Антонио Рюдигер (71)

Борнемут - Астън Вила 2:1
1:0 Филип Билинг (37), 2:0 Нейтън Аке (44), 2:1 Мбвана Самата (70)

Кристъл Палас - Шефилд Юнайтед 0:1
0:1 Гуайта (58-автогол)

Ливърпул - Саутхемптън 4:0
1:0 Алекс Окслейд-Чембърлейн (47), 2:0 Джордан Хендерсън (60), 3:0 Мохамед Салах (72), 4:0 Moхамед Салах (90)

Нюкасъл - Норич 0:0

Уотфорд - Евертън 2:3

1:0 Адам Масина (10), 2:0 Роберто Перейра (42), 2:1 Йери Мина (45+1), 2:2 Йери Мина (45+4), 2:3 Тео Уолкът (90)

Уест Хям - Брайтън 3:3
1:0 Иса Диоп (30), 2:0 Робърт Снодграс (45), 2:1 Анджело Огбона (47-aвтогол), 3:1 Робърт Снодграс (57), 3:2 Паскал Грос (75), 3:3 Глен Мъри (79)

Манчестър Юнайтед - Уулвърхемптън 0:0