Кристъл Палас и гостуващият Лийдс завършиха скучно 0:0 в последния мач от 34-ия кръг в английската Висша лига.

Домакините от Лондон имаха по-чистите положения, но блестящи намеси на Йоан Мелие помогнаха на гостите да си тръгнат с точка от "Селхърст Парк".

"Орлите" можеха да поведат още в 4-ата минута, когато дълъг пас намери Матета и той прехвърли Йоан Мелие, но Диего Йоренте изчисти пред голлинията. В 12-ата минута стражът на Лийдс спаси удар с глава на Вилфрид Заха, а в 16-ата Йоренте отново попречи на домакините да вземат аванс.

След почивката в 68-ата минута Заха отново се озова на добра позиция, но Мелие спаси, а в 76-ата Джоел Уорд шутира встрани от целта. Последва пропуск на Конър Галахър, а в края на двубоя Мелие направи двойно спасяване след удари на Заха.

Така Кристъл Палас остана на 14-о място с 38 точки и на 2 точки зад Астън Вилаа, а Лийдс е 16-и с 34 и има 5 повече от първия тим под чертата - Евертън.