Хъл Сити записа изключително важна победа в битката си за оцеляване в английския елит, след като срази предпоследния Мидълзбро с 4:2 в среща от междинния 31-и кръг на Висшата лига и вече е над зоната на изпадащите. Алваро Негредо (5) изведе гостите напред в резултата след асистенция  на Адама Траоре, но радостта им бе твърде кратка. Лазар Маркович (13) изравни, а Ел-Хаджо Оумар Ниасе (27) направи обрат след подаване на Абел Ернандес (33), който сам се разписа за 3:1 след асистенция на полския национал Камил Гросицки. В добавеното време Мартен де Роон (45+1) намали на 3:2, а след почивката Хари Магуайър (70) подпечата трите точки за „тигрите”. Те вече са на 17-а позиция с 30 точки и 2 повече от 18-ия Суонзи. Мидълзбро остава предпоследен с 23 точки.

В същото време Саутхемптън обърна гостуващия Кристъл Палас с 3:1 Кристиан Бентеке (31) даде преднина на „орлите” от Лондон след пас на Андрос Таунсенд, но още до почивката Нейтън Редмънд (45) изравни след асистенция на Стивън Дейвис. През втората част „светците” бяха по-активни, а в самия край Мая Йошида (83) след подаване на Джак Стивънс и Джеймс Уард-Проус (85) след пас  на Седрик Соарес им донесоха трите точки. Така Саутхемптън събра 37 точки и се изкачи на девета позиция. Кристъл Палас е на 16-о място с 31 точки и 3 над зоната на изпадащите.