Съперникът на Лудогорец в груповата фаза на Лига Европа Тотнъм унижи Манчестър Юнайтед насред „Олд Трафорд“ и го разби с 6:1 в дербито от четвъртия кръг на английската Висша лига. “Червените дяволи” останаха в намален състав след червения картон на Антони Марсиал в 28-ата минута и допуснаха четири гола в рамките на първо полувреме във Висшата лига за първи път в историята си. След почивката те инкасираха още два гола.

След само 30 секунди игра домакините получиха дузпа. Антони Марсиал навлезе в наказателното поле и бе спънат от Давинсон Санчес, а Бруно Фернандеш (2) бе точен от бялата точка и откри резултата. Реакцията на гостите бе много бърза и френският халф Танги Мдомбеле (4) изравни за 1:1. Головата фиеста продължи и „шпорите“ направиха пълен обарт с петия гол за сезона на Хьон-Мин Сон (7) след подаване на Хари Кейн, който направи шеста асистенция в първенството.

„Червените дяволи“ се опитаха да отвърнат на удара и в 20-ата минута Маркъс Рашфорд удари греда след отличен пробив, но страничният съдият бе вдигнал засада. Грийнууд също отправи изстрел, но покрай вратата.

Гостите контраатакуваха опасно и в 25-ата минута Сон пропусна сам срещу вратаря Де Хеа. Три минути след това съдията показа червен картон на Марсиал. Ерик Ламела първо удари французина и то с лакът в гърлото, макар и не силно. Реакцията на Марсиал бе удар в лицето на аржентинеца, който не го нарани особено. Ламела падна на тревата и французинът бе изогонен. Малко след това Хари Кейн (30) вкара след подаване на Сон (37), реализирал по-късно пък втория си гол в мача след пас на Серж Орие за 1:4.

Футболистите на Жозе Моуриньо играеха с настроение и с още по-голяма увереност, а до почивката Кейн се размина с още едно попадение.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

Оле Гунар Солскяер извади Бруно Фернандеш и Матич на почивката и пусна Фред и Мактоминей. На терена обаче нещата не се промениха особено и Тотнъм стигна до пети гол чрез Серж Орие (51), който бе изведен отлично от Хьойберг и прати топката покрай Де Хеа.

След петия гол играчите на Специалния намалиха темпото, но имаха инициативата. В 72-ата минута Фред сгреши и Сон изведе Кейн сам срещу Де Хеа, но испанският страж направи прекрасно спасяване. Седем минути по-късно Погба препъна Бен Дейвис в наказателното поле и Антъни Тейлър отсъди 11-метров наказателен удар. Хари Кейн (79-дузпа) се засили и реализира от бялата точка за 6:1 в полза на гостите, оформяйки крайния резултат. До края мачът просто се доиграваше.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - ТОТНЪМ 1:6
1:0 Бруно Фернандеш (2-дузпа), 1:1 Танги Ндомбеле (4), 1:2 Хьон-Мин Сон (7), 1:3 Хари Кейн (30), 1:4 Хьон-Мин Сон (37), 1:5 Серж Орие (51), 1:6 Хари Кейн (79-дузпа)

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Уан-Бисака, Баий , Магуайър, Шоу, Матич (45Мактомини), Погба, Бруно Фернандеш  (45Фред), Грийнууд (68Ван де Беек), Рашфорд, Марсиал
Резерви: Хендерсън, Линдельов, Фред, Мактомини, Ван де Беек, Лингард, Мата.
Мениджър: Оле Гунар Солскяер

Тотнъм: Лорис, Орие , Дайър, Санчес, Регилон, Хойберг, Сисоко, Ндомбеле  (69Али), Ламела (45Моура), Сон , Кейн
Резерви: Харт, Дохърти, Алдервейрелд, Дейвис, Уинкс, Али, Лукас
Мениджър: Жозе Моуриньо

Манчестър, стадион: "Олд Трафорд"
Съдия: Антъни Тейлър

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна