Уулвърхемптън спечели визитата си на Брентфорд от 19-ия кръг на Висшата лига с категоричното 4:1.

Началото на срещата бе вихрено, като в рамките на три минути - между 13-ата и 16-ата, паднаха три гола. В 13-ата минута гостите взеха преднина след гол с глава на Марио Лемина, засякъл центриране от ъглов удар на Пабло Сарабия. Само минута по-късно бързият корейски нападател Хван Хи-Чан излезе на чиста позиция в наказателното поле и прати топката за втори път във вратата на "пчеличките". В следващата минута обаче домакините върнаха едно попадение, наказвайки грешка в защитата на вълците. Йоан Виса с десния крак от центъра на наказателното поле прати топката под гредата, получавайки пас от Нийл Мопи.

В 28-ата минута кореецът Хван Хи-Чан вкара своето второ попадение. Той получи пас с глава от Тоти Гомеш и от 10-ия метър прати топката в долния ляв ъгъл на вратаря на Марк Флекен.

През второто полувреме в 79-ата минута гостите вкараха още едно попадение, дело на Жан-Рикнер Белгар, който завърши атака на Матеус Куня.

С успеха „вълците“ събраха 25 точки на 11-ата позиция, докато „пчеличките“ остават 14-и с 19 точки.

РЕЗУЛТАТИ И ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В АНГЛИЙСКАТА ВИСША ЛИГА - ТУК!