ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Лудогорец спечели трудно с 2:1 домакинството си на Берое от междинния 29-и кръг на Еfbet Лига. Преди дни "орлите" оглавиха класирането, надделявайки с 1:0 при гостуването на ЦСКА на "Българска армия", а с измъчен успех тази вечер срещу старозагорци ще запазят лидерството си и преди последния кръг от редовния сезон.

Възпитаниците на Николай Киров изненадващо поведоха в Разград, след като в 41-ата минута най-новото попълнение на Берое Ромарио Мойс опъна мрежата на Серджио Падт - 0:1.

Още преди края на първата част обаче Лудогорец изравни чрез Франко Русо - в 41-ата минута. Обратът за домакините стана факт в 73-ата минута. Тогава Спас Делев вкара с глава, наказвайки бившия си отбор.

Лудогорец събра 71 точки и води с четири пред ЦСКА, който в четвъртък гостува на аутсайдера Хебър в Пазарджик. Берое е на 12-ото място с 27 точки.

3x500 лв. Бонус за мачовете от efbet Лига!

Треньорът Ивайло Петев продължава с перфектния си баланс начело на Лудогорец, след като днес записа девета победа в деветия си мач след завръщането си в Разград.

Първата опасност дойде в 15-ата минута, когато Игор Тиаго и Педро Нареси комбинираха в наказателното поле на Берое, последният обаче не успя да реализира от удобна позиция. В 22-ата минута гол на домакините бе отменен. Бърнард Текпетей изведе Кирил Десподов сам срещу вратаря Иван Гошев, капитанът на шампионите се разписа, но страничният рефер вдигна флага за засада, което малко след това бе потвърдено и от ВАР.

Десетина минути по-късно Нареси изведе Игор Тиаго на добра позиция, Гошев се намеси отлично и спаси.

В 41-ата минута гостите от Стара Загора изненадващо поведоха. Румънецът Ромарио Мойс показа отлична техника в наказателното поле и с удар от малък ъгъл прониза Серджио Падт - 0:1.

Малко след това съдията Ивайло Стоянов отсъди дузпа за фаул на Спас Георгиев срещу Десподов, но след преглед с ВАР се оказа, че е имало засада и до 11-метров наказателен удар не се стигна.

В добавеното време на първата част Лудогорец изравни. Десподов центрира от фаул към наказателното поле, където Франко Русо засече с глава във вратата на Гошев за 1:1.

В началото на втората част шампионите наложиха натиск, но липсваха сериозните ситуации. В 64-ата Клод Гонсалвеш опита да вкара със задна ножица, стражът на Берое успя да спаси.

В 73-ата минута домакините стигнаха до пълен обрат. Игор Пластун подаде на Десподов по десния фланг, той центрира към връхлитащия Спас Делев, който се разписа с глава за 2:1.

До края Берое погледна смело към вратата на Падт, който се намеси решително при две ситуации и съхрани крехката преднина на Лудогорец, за да се стигне до трудната победа с 2:1.

Еfbet Лига - сезон 2022/2023
Класирането в Efbet Лига
Купа на България - сезон 2022/2023

ЛУДОГОРЕЦ - БЕРОЕ 2:1
0:1 Ромарио Мойс (41), 1:1 Франко Русо (45+2), 2:1 Спас Делев (73)

По-интересното по минути
1 - Начало на мача.
22  Капитанът на Лудогорец Кирил Десподов се разписа, но ситуацията ще се гледа с ВАР.
24   Няма гол. Маркирана е засада на Десподов и нулевото равенство се запазва.
32 - Пропуск на Игор Тиаго.
33 - Изстрел на Спас Георгиев, Серджио Падт улови топката.
37 - Десподов центрира от ъглов удар към далечната греда, където Франко Русо и Игор Тиаго скочиха, но сякаш си попречиха и ударът с глава на защитника премина покрай гредата в аут.
41  ГОЛ! Берое шокира Лудогорец, повеждайки с 1:0 в Разград. Васил Василев oтигра технично с едно докосване за Ромарио Мойс отляво в наказателното поле, румънецът преодоля Клод Гонсалвеш и от малък удар реализира във вратата на Серджио Падт.
43  ДУЗПА за Лудогорец след нарушение на Спас Георгиев срещу Десподов. Предстои гледане с ВАР.
45   Няма дузпа, след като беше маркирана засада след прегледа с ВАР.
45 - Добавеното време е 5 минути.
45+2  ГОЛ! Лудогорец изравни с попадение на Франко Русо - 1:1! Десподов центрира отлично от свободен удар отдясно към далечната греда, където Русо надскочи Вини Трибуле и с глава отбеляза.
45+5 - Край на първото полувреме.
---------
46 - Начало на второто полувреме.
60  Десподов центрира от корнер, а на първа греда Игор Платун отклони към непокрития Игор Тиаго, който обаче пропусна от непосредствена близост с глава.
64  Нов пропуск на "орлите". Десподов опита да центрира отляво, Челич блокира, а топката стигна до Клод Гонсалвеш,  който си я вдигна и опита да вкара с акробатичен удар със задна ножица, но вратарят Иван Гошев реагира отлично и изби в корнер.
73  ГОЛ! 2:1 за Лудогорец след попадение на национала Спас Делев! Пластун изведе отлично Десподов отдясно, той центрира в наказателното поле, където връхлитащият Делев беше изпуснат и с глава прати топката във вратата на Иван Гошев.
83  Берое пропусна да изравни. С малко късмет Сана Гомеш успя да отмъкне топката на левия фланг, центрира, но се получи рикошет в крака на Франко Русо и се насочи застрашително към близкия ъгъл на Падт, който успя с дясната си ръка да предотврати гола.
86  Нова възможност за гостите от Стара Загора. Йоан Бауренски пусна дълго подаване към Ромарио Мойс, който с едно докосване с пета комбинира с Бубакар Траоре, а той от своя страна подаде за Васил Василев. Младокът моментално стреля от дъгата пред наказателното поле, Серджио Падт спаси.
90 - Добавеното време е 4 минути.
90+5 - Край на мача. Лудогорец победи Берое с 2:1.

Лудогорец
ЛУДОГОРЕЦ: 1.Серджио Падт, 2.Пипа, 32.Игор Пластун, 16.Аслак фон Витри, 20.Густаво Нонато (58  90.Спас Делев ), 22.Франко Русо , 30.Педро Нареси (68  23.Мануел Шоу), 37. Бърнард Текпетей (58  77.Кайо Видал), 8.Клод Гонзалвеш (68  6.Якуб Пьотровски), 11.Кирил Десподов (к) (81  10.Матиас Тисера), 9.Игор Тиаго
Резерви: 12.Симон Слуга, 5.Георги Терзиев, 6.Якуб Пьотровски, 7.Рай Насименто, 10.Матиас Тисера, 23.Мануел Шоу, 77.Кайо Видал, 88.Тодор Неделев, 90.Спас Делев
Треньор: Ивайло Петев

Берое
БЕРОЕ: 23.Иван Гошев, 2.Густаво Каскардо (77  4.Бубакар Траоре), 3.Сана Гомеш , 5.Зария Ламбулич, 6. Макс Челич, 8.Серкан Юсеин (90+1  77.Дамян Йорданов), 13.Ромарио Мойс , 17.Спас Георгиев, 18.Клайдер Машедо (77  7.Йоан Бауренски), 19.Васил Василев , 21.Вини Трибуле (58  11.Денислав Станчев)
Резерви: 73.Иван Караджов, 4.Бубакар Траоре, 7.Йоан Бауренски, 10.Уерди Мара, 11.Денислав Станчев, 15.Георги Динков, 44.Атанас Йорданов, 77.Дамян Йорданов
Треньор: Николай Киров

Разград, стадион "Хювефарма Арена"
Съдия: Ивайло Стоянов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР