“Ботев” (Пловдив) победи “Левски” с 2:0 на стадион “Христо Ботев” в мач от 17-тия кръг на стадион “Христо Ботев”. Головете за ”канарчетата” реализираха Бобан Грънчаров и Иван Цветков.

БЛИЦ TV предлага на читателите си ексклузивни кадри от екшъна пи трибуните, който се случи в секундите преди и след гола на Грънчаров. Фенове на “Левски” започнаха да къртят предпазната ограда, което принуди полицаите да се намесят. Последва изстрелване на сигнални ракети от страна на “сините” ултраси в агитката на “Ботев”. По този повод на полувремето шефът на ТВ7 Николай Бареков призова БФС да вземе мерки и заяви: “Точно така се убиват хора. Тези ракети падаха в публиката на “Ботев”, в която имаше 10-годишни деца.” Мелето продължи няколко минути, а в крайна сметка се наложи полицаите да влязат в сектора с фенове на "Левски", за да ги изтикат и да прекратят мятането на предмети и ракети към агитката на "Ботев".