Прогнозите на Рени Камберова и Пламен Младенов за резултата от мача в играта Букмейкър БЛИЦ - ТУК!

Черно море срази Левски с 3:1 на своя стадион „Тича“ в мач от 29-ия кръг в efbet Лига и пренаписа историята си, изравнявайки свой 50-годишен рекорд от девет поредни домакински победи. За последно "моряците" имаха такова постижение през сезон 1973/74. Исмаил Иса (40) изведе варненци напред в резултата, а Рикрадиньо (51) изравни малко след почивката. Андреас Калкан (67) и Атанас Илиев (81) донесоха трите точки на "моряците", които изпревариха ЦСКА на втората позиция във временното класиране.

Първата добра възможност се откри пред домакините във 2-ата минута, когато Патрик-Габриел Галчев сбърка отдясно, като позволи на Андреас Калкан да му отнеме топката. "Моряците" веднага организираха бърза контраатака, която завърши с опасен удар на Илиан Илиев от границата на наказателното поле и топката премина покрай гредата. Четири минути след това Рикардиньо се строполи в наказателното поле след съприкосновение с Виктор Попов, но получи жълт картон за симулация. Малко след това "сините" отправиха първия си удар към противниковата врата. Джавад Ел Джемили получи пред наказателното поле и видя коридор за стрелба, но прати топката над вратата, пазена от Иван Дюлгеров.

В 13-ата минута Мазир Сула получи подаване отдясно и центрира по земя. Кристиан Димитров не изчисти добре, като топката отново се озова с алжирския халф, който се справи с Цунами и нанесе опасен удар, който след рикошет излезе в корнер. Последваха скучни минути без сериозни положения и чак в 35-ата минута гостите сбъркаха при изнасянето на топката. Исмаил Иса напредна с топката и нанесе удар, който попадна в тялото на Кристиан Димитров. Пет минути след това Васил Панайотов центрира остро по земя, а Исмаил Иса се вклини между Фернандес и Димитров и прати топката във вратата за 1:0. В последната минута на първата част Джавад Ел Джемили получи отляво, навлезе в наказателното поле и отправи слаб удар, който не затрудни вратаря на домакините.

WINBET – Ранно изплащане, Бонус Колонка и още много изненади в Спорт! (18+)

След почивката Левски се възползва от първата неточност в защитата на своя съперник и изравни. В 51-ата минута Галчев намери Петков пред наказателното поле и последният пусна към Рикардиньо, а бразилецът със силен удар в близкия ъгъл вкара за 1:1.

В 67-ата минута Черно море възстанови аванса си. Мазир Сула със страхотен пас изведе Иса зад гърба на Фернандес. Нападателят напредна и нанесе удар, който Иван Андонов успя да избие, а Андреас Калкан реализира за 2:1 в опразнената врата. Добрата игра на домакините продължи и в 81-ата минута те стигнаха до трети гол след груба грешка на привлечения през зимата Хоакин Фернандес. Уругваецът подаде топката на Уеслен Жуниор, който изведе Атанас Илиев сам срещу Андонов и нападателят не сбърка за 3:1.

До края на двубоя футболистите на Левски не успяха да стигнат до опасност пред вратата на Иван Дюлгеров и да върнат интригата в двубоя.

След успеха си Черно море събра 61 точки и излезе на втората позиция с една точка пред ЦСКА и на 8 от лидера Лудогорец, който е с мач по-малко. Левски е пети с 51 точки и изостава на две от четвъртия Локомотив Пловдив, който може да увеличи преднината си при победа над Берое в Стара Загора.

ЧЕРНО МОРЕ - ЛЕВСКИ 3:1
1:0 Исмаил Иса (40), 1:1 Рикрадиньо (51), 2:1 Андреас Калкан (67), 3:1 Атанас Илиев (81)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на двубоя.
2 - Илиан Илиев-младши шутира силно от далечна дистанция покрай вратата на гостите.
4 - След центриране в наказателното поле на Левски, Влантко Дробаров стреля с глава, но Иван Андонов улови топката.
5 - Рикардиньо невярващо гледаше главния съдия Владимир Вълков, след като вместо нарушение в полза на Левски, реферът му показа жълт картон за симулация.
11 - Марин Петков проби навътре към центъра и продължи за Джавад Ел Джемили, който стреля от границата на наказателното поле на Черно море, но прати топката над напречната греда на вратата.
13 - Мазир Сула отне топката в последната третина на игрището и отпрaви силен удар, който бе блокиран от бранител на "сините", а футболистите на Черно море не стигнаха до ново опасност от последвалия корнер.
20 - Евертон центрира от корнер и около точката за изпълнение на дузпа Хоакин Фернандес засече, но ударът му по земя не затрудни Дюлгеров.
34 - Отбраната на Левски сгреши сериозно при изграждане на поредната си атака, което позволи на Исмаил Иса да погледне застрашително към вратата на Андонов, но изстрелът му срещна тялото на Патрик-Габриел Галчев.
40 - ГОООЛ за Черно море! Илиан Илиев-младши комбинира вдясно с Васил Панайотов и той центрира по земя към наказателното поле на Левски, където Исмаил Иса се промуши между Хоакин Фернандес и Кристиан Димитров, за да засече топката и да вкара за 1:0.
45 - Евертон получи топката по лявото крило и продължи за Джавад Ел Джемили, който стреля от малък ъгъл, но Иван Дюлгеров нямаше проблем да се справи с удара на халфа на "сините".
45+1 - Край на първата част!
............................................................
46 - Начало на второто полувреме.
51 - ГОООЛ за Левски! Патрик-Габриел Галчев напредна по дясното крило и сви топката за Марин Петков, който на свой ред изведе Рикардиньо и бразилецът стреля ниско по земята с първото си докосване, за да пусне топката покрай Дюлгеров за 1:1.
67 - ГОООЛ за Черно море! Мазир Сула изведе Исмаил Иса в коридор и опитният нападател стреля с първото си докосване, след като излезе очи в очи с Иван Андонов, който изби топката, но Андреас Калкан направи добавка за 2:1.
70 - Кристиан Димитров напредна през средата и стреля мощно от средна дистанция, но топката прелетя над напречната греда на вратата на Черно море.
75 - Атанас Илиев се възползва от грешка на Вендерсон Цунами в средата на терена и стреля от воле, като се опита да прехвърли Иван Андонов, но не намери очертанията на терена.
81 - ГОООЛ за Черно море! Хоакин Фернандес допусна груба грешка, подарявайки топката на Мазир Сула, който изведе Атанас Илиев сам срещу Иван Андонов и нападателят се разписа за 3:1.
90+5 - Край на мача! Черно море срази Левски с 3:1 и излезе втори във временното класиране.

Черно море: 25. Иван Дюлгеров – 2. Цветомир Панов, 28. Влатко Дробаров, 3. Живко Атанасов, 6. Виктор Попов – 27. Даниел Димов (К) (625. Пабло Гарсия), 71. Васил Панайотов – 11. Илиан Илиев-младши (7299. Уеслен Жуниор), 10. Мазир Сула (8833. Мишаел Алвес), 16. Андреяс Калкан  (8839. Николай Златев) – 86. Исмаил Иса  (729. Атанас Илиев )
Резерви: 84. Християн Славков – 4. Росен Стефанов, 5. Пабло Гарсия, 9. Атанас Илиев, 15. Дани Мартин, 23. Едгар Пашеко, 33. Мишаел Алвес, 39. Николай Златев, 99. Уеслен Жуниор
Треньор: Илиан Илиев

Левски: 99. Иван Андонов – 22. Патрик-Габриел Галчев, 50. Кристиан Димитров, 24. Хоакин Фернандес, 6. Цунами (К) – 23. Патрик Мислович (7719. Билал Бари ), 8. Карлос Охене  – 88. Марин Петков, 11. Джавад Ел Джемили, 17. Евертон – 9. Рикардиньо
Резерви: 1. Пламен Андреев – 4. Виктор Любенов, 16. Преслав Бачев, 19. Билал Бари, 20. Асен Чандъров, 77. Дейвид Михалев, 97. Асими Фадига
Треньор: Николай Костов

Стадион: "Тича", Варна"
Съдия: Владимир Вълков
ВАР: Валентин Железов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР