Черно море победи като гост Арда в Кърджали с 3:0 в мач от 10 кръг на efbet Лига. Евгений Сердюк, Влатко Дробаров и Стефан Велев бяха точни за тима на Илиан Илиев, а тимът от Варна можеше да победи и с повече, а домакините се отчетоха само с една греда.

Черно море владееше инициативата от първите минути и логично до почивката наниза два гола. Попаденията паднаха само в рамките на две минути - 29-а и 31-а. Първо Леандро Андраде блесна с отличен рейд отляво и подаде на новото попълнение Евгений Сердюк, който отбеляза в опразнената врата на домакините. Веднага след това Влатко Дробаров се извиси в наказателното поле на Арда след центриране от корнер и вкара с глава за 2:0.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

В 43-ата минута Спас Делев центрира от ъглов удар, Жуниньо отклони с пета и топката прехвърли вратаря, но гредата се оказа верен помощник на Иван Дюлгеров.

"Моряците започнаха вихрено и второто полувреме и отбелязаха гол в 50-ата минута. Панайотов изведе отлично Стефан Велев между бранителите, а той веднага прати топката във вратата с удар покрай Караджов за крайното 3:0.

АРДА - ЧЕРНО МОРЕ 0:3
0:1 Eвгений Сердюк (29), 0:2 Влатко Дробаров (31), 0:3 Стефан Велев (50)

Най-интересното от срещата по минути:
1 - Начало на мача.
29  ГОЛ! Черно море поведе в Кърджали - 0:1. Леандро Андраде блесна с отличен рейд отляво и подаде на новото попълнение Евгений Сердюк, който отбеляза в опразнената врата на домакините.
31
ГОЛ! "Моряците" с второ попадение - 0:2. Влатко Дробаров се извиси в наказателното поле на Арда след центриране от корнер и вкара с глава.
36 - Жуниньо опита да намали, но неточно в аут.
43  ГРЕДА! Спас Делев центрира от ъглов удар, Жуниньо отклони с пета и топката прехвърли вратаря, но гредата се оказа верен помощник на Иван Дюлгеров.
45+1 - Край на първото полувреме.
-----------------
46 - Начало на второто полувреме.
50- ГОЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! Панайотов изведе отлично Стефан Велев между бранителите, а той веднага прати топката във вратата с удар покрай Караджов
70- Спас Делев стреля опасно от пряк свободен удар, но след рикошет топката мина покрай гредата и излезе в корнер
90- Край на мача

АРДА: 12.Иван Караджов, 8.Милен Желев, 11.Александър Георгиев (58-25. Давид Кики), 24.Алекс Петков, 71.Пламен Крумов, 77.Илия Юруков (46-19. Румен Руменов), 80. Лъчезар Котев, 17.Иван Коконов (58-10. Светослав Ковачев), 98.Тонислав Йорданов, 9.Спас Делев, 37.Жуниньо
Резерви: 36.Васил Симеонов, 4.Милен Стоев, 10. Светослав Ковачев, 19. Румен Руменов, 25. Давид Кики, 70. Христо Иванов, 81. Атанас Зехиров
Tреньор: Георги Чиликов

ЧЕРНО МОРЕ: 25.Иван Дюлгеров, 3.Живко Атанасов, 28.Вратко Дробаров ,  2.Цветомир Панов, 32.Мартин Дичев, 23.Пабло Гарсия, 71. Васил Панайотов, 17. Велислав Василев (67-20.Зе Гомеш), 77. Стефан Велев, 15. Лeaндро Андраде, 9.Eвгений Сердюк  (75-92.Джеваро Непомусено)
Резерви: 13.Галин Григоров, 14.Калин Георгиев, 18. Мартин Милушев, 41. Сами Ел Анаби, 4.Росен Стефанов, 92.Джеваро Непомусено, 20.Зе Гомеш
Tреньор: Илиан Илиев

Кърджали, ст. "Арена Арда"
Съдия: Станислав Тодоров

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия