Играй БЛИЦ ГЕЙМ 3 - ТУК!

Датският ФК Копенхаген, който е съперник на ЦСКА в III квалификационен кръг на Лига Европа, е истински кошмар за българските отбори, независимо от това, че е клуб едва на 26 години, тъй като вече е елиминирал Левски и Лудогорец в Европа.

Мачовете с Левски

Съперничеството със "сините" е през есента на 1998 година в първия кръг от турнира КНК. Първият мач е в София на 17 септември и завършва 0:2. Срещата се играе на Националния стадион „Васил Левски”, който е в реконструкция. Поради тази причина на трибуните присъстват малко над 4000 зрители.

Треньор на „сините” е Вячеслав Грозни, а в състава най-ярките фигури са Георги Иванов-Гонзо, Станимир Стоилов, Николай Тодоров, Дончо Донев и вратарят Димитър Иванков.

Голдбек от дузпа в 33-ата минута и Торнингер в 75-ата бележат головете за датския отбор.

На реванша на 1 октомври ФК Копенхаген е още по-убедителен – 4:1. М. Нилсен и Л. Нилсен правят резултата 2:0 съответно в 18-ата и в 50-ата минута. След това Торнингер, който се разписва и в първата среща, вкарва нови два гола (59 и 76-а минути). Почетното попадение за Левски е отбелязано от Здравко Лазаров пет минути преди последния съдийски сигнал.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Тук трябва обаче да отбележим, че става дума за ФК Копенхаген, тъй като през есента на 1986 година Левски елиминира един от предшествениците на този отбор. Става въпрос за Б1903, който през 1992 година се обединява с КБ и така се появява настоящият съперник на ЦСКА.

Мачовете с Лудогорец

През февруари миналата година ФК Копенхаген се срещна с българския шампион Лудогорец на 1/16-финалите в Лига Европа. Първата битка беше на Националния стадион "Васил Левски", а в нея "зелените" допуснаха поражение с 1:2. Тя не започна добре за момчетата на Георги Дерменджиев, които инкасираха гол още във втората минута на мача, когато Абел Анисе си вкара автогол. В 53-ата минута Юсеф Туту пък направи 2:0, а в 81-ата Клаудиу Кешерю върна един от головете пасив.

Ответната среща на "Паркен" бе изиграна по хладнокръвен начин от домакините, които удържаха непрестанните набези на българския отбор, запазвайки нулевото равенство, с което и отстраниха Лудогорец на 1/16-финалите в Лига Европа.

Сезон 2016/17, Лига Европа, 1/16-финали
Лудогорец – ФК Копенхаген 1:2
0:1 Анисе (2 - автогол), 0:2 Юсеф Туту (53), 1:2 Клаудиу Кешерю (81)
ФК Копенхаген – Лудогорец 0:0 - реванш

Сезон 1998/99, КНК, първи кръг
Левски – ФК Копенхаген 0:2
0:1 Голдбек (33 - дузпа), 0:2 Торнингер (75)
ФК Копенхаген – Левски 4:1 - реванш
1:0 М.Нилсен (18), 2:0 Л.Нилсен (50), 3:0 Торнингер (59), 4:0 Торнингер (76), 4:1 Здравко Лазаров (85)

ЦСКА приема ФК Копенхаген тази вечер (9 август) от 20:45 на "Васил Левски". Реваншът е седмица по-късно в 19:30 часа на стадион "Паркен".