Лудогорец стана за резил, сбогувайки се рано-рано с Шампионска лига. Разградчани загубиха от Милсами и на реванша в Молдова, отстъпвайки с 1:2. Българският първенец изненадващо падна у дома преди седмица с 0:1, но и днес се изложи и след общ резултат 1:3 от двата двубоя е аут от Европа още през юли.

Крахът най-вероятно ще коства главата на португалския треньор Бруно Рибейро, който демонстрира самочувствие преди решителния мач, обяснявайки как Лудогорец е фаворит и ще елиминира Милсами. Молдовците обаче приземиха звездната селекция от Разград и напълно заслужено са в третия квалификационен кръг.

За реванша в Молдова Бруно Рибейро потърси промяна, залагайки от първата минута на изтърпелия наказанието си Марселиньо, както и на румънеца Андрей Препелица и Вандерсон. Последният отбеляза единственото попадение днес. Вандерсон откри резултата в 27-ата минута, вдъхвайки надежди на българите. Молдовците обаче бързо изравниха. Не беше изминала и минута, когато Георги Андроник направи 1:1, а в 89-ата резервата Петру Рацу довърши Лудогорец за крайното 2:1, доставяйки неистова радост на публиката на малкото стадионче "Дистрик Спорт Комплекс Орхей", което е сaмо с една трибуна и с капацитет от едва 2500 места. Много зрители пък имаха привилегията да гледат мач от Шампионска лига без билет, "накацали" по оградите, прозорци и тераси на сградите около съоръжението.

В заключителните минути Лудогорец дори игра с човек повече заради червен картон на Андрей Кожокари в 72-ата. Въпреки численото предимство тимът на Бруно Рибейро така и не успя да намери пътя към вратата на Милсами.

През първото полувреме разградчани бяха доста активни, но падна само един гол. Отбеляза го Вандерсон в 27-ата минута. Гостите направиха перфектна триходова бразилска атака. Кишада подаде на Марселиньо, който елиминира стража Раду Мицу и пусна топката към връхлитащия фронтално срещу вратата Вандерсон, който направи 0:1.

Още при подновяването на играта от центъра молдовците изравниха след извеждащо подаване към Кристиан Буд, който стреля силно, Владо Стоянов изби топката, но при добавката Георги Андроник реализира с глава - 1:1. Донякъде може да бъде винен Йордан Минев, тъй като покри засадата при паса за Буд зад защитата. Трябва да се отбележи обаче, че 34-годишният защитник стисна зъби и игра на реванша, въпреки че имаше болежки след разтежение, получено при загубата с 0:2 от Литекс.

В 30-ата минута домакините бяха близо до пълния обрат. Карло Белак видя, че Владо Стоянов е излязъл напред и опита да го изненада с удар от центъра, като топката прелетя в опасна близост покрай вратата на Лудогорец. До почивката пропуски направиха Вандерсон и Кишада, а през втората част най-запомнящото се пред вратата на Молдова беше нескопосаното отиграване на новото попълнение Джоди Лукоки, който в 75-ата минута можеше да вкара, но докосна топката с ръка в полето пред Реду Мицу.

Малко по-рано Андрей Кожокари извърши груб фаул срещу Марселиньо и получи втори жълт картон, оставяйки Милсами с 10 човека. Лудогорец правеше отчаяни опити да затрудни домакините, които дори съумяха да стигнат до втори гол. В 89-ата минута резервата Петру Рацу довършва разградчани, след като получи отличен пас отдясно и останал очи в очи с Влади Стоянов направи 2:1.

Така Лудогорец продължи черната си серия, записвайки загуба и в третия си официален мач от началото на сезона. След най-големия си успех на европейската сцена Милсами очаква следващия съперник, който най-вероятно ще бъде Скендербеу с Венцислав Христов. Албанците спечелиха първия си мач с Крусейдърс от Северна Ирландия с 4:1 и тази вечер имат протоколен реванш.