Лудогорец спечели Суперкупата на България, след като на финала в Бургас победи с 3:1 “Ботев” (Пловдив). Двубоят обаче бе помрачен от ситуация в добавеното време на първото полувреме. Тогава съдията Николай Йорданов изгони с втори жълт и съответно червен картон Александър Колев от “Ботев”. Играчът падна около линията на наказателното поле и вече имаше един жълт картон. След като стана и НЕ репликира съдията, Николай Йорданов след известно забавяне му вдигна втори картон. След като нямаше реплика вероятно реферът е счел, че нападателят е симулирал, търсейки дузпа. Имаше обаче лек контакт между Колев и играч на Лудогорец.

След края на мача докато даваше интервю Велислав Вуцов извика Колев при себе си. “Покажи крака, бе, покажи го”. В този момент нападателят показа крака с, който беше разкървавен на предната си част и като че ли се виждаше дупка от бутон на футболна обувка.

“Това, ако е червен картон, аз спирам с футбола. Заклевам се, спирам с футбола”, крещеше потърпевшият Колев. “Това е пълна подигравка. Аз не съм го репликирал, а през цялото време Дяков от Лудогорец му подвикваше, айде извади му картона, извади му го.” Питайте и Златински какво ми каза, че ме е ритнал, а не съм симулирал. Имаше трима души на гърба ми. Не знам дали имаше дузпа, но си беше чист фаул”, допълни изгоненият.