Кошмарният старт на сезона за Левски продължи с трета поредна загуба в елита, което се случва за първи път в историята на клуба. "Сините" отстъпиха на Арда с 0:2 на стадион „Георги Аспарухов“ в мач от третия кръг на efbet Лига и остават без точков актив в дъното на класирането. Георги Миланов стартира като титуляр и дебютира за домакините, но бе заменен след почивката в 55-ата минута и вместо него в игра се появи Борислав Цонев. Тонислав Йорданов (20-дузпа) и Спас Делев (32) вкараха головете за успеха на тима от Кърджали, който записа първа победа за сезона и има 4 точки след два изиграни мача, тъй като срещата с ЦСКА от втория кръг бе отложена.

Домакините натиснаха в началото и в 6-ата минута Патрик-Габриел Галчев не успя да накаже грешка на вратаря Иван Караджов, който излезе неразчетено при центриране на Георги Миланов. Постепенно гостите започнаха да пренасят играта в половината на "сините" и атакуваха най-често през зоната на Александров, който обаче не допускаше сериозни грешки.

В 14-ата минута Билал Бари получи пас от Миланов и продължи към Адриан Краев, който не успя да нанесе удар от границата на наказателното поле. Пет минути след това гостите получиха дузпа, след като Симеон Славчев сгреши при изнасянето на топката и я подари на Иван Коконов. Крилото направи двойно подаване с Жуниньо, след което нахлу в наказателното поле и бе фаулиран от Христофор Хубчев. Главният съдия Валентин Железов веднага посочи бялата точка, а решението му бе потвърдено и от ВАР. В 20-ата минута пък Тонислав Йорданов пък бе безапелационен от бялата точка, пращайки топката в долния ляв ъгъл за 0:1 и отпразнува гола, като вдигна фланелка с надписа „Честит рожден ден на Петър Пешев“ (собственика на Арда).

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Иван Караджов получи жълт картон за бавене на играта, а в 32-ата минута неговите съотборници наказаха нова грешка в защитата на "сините". Жуниньо изведе Спас Делев зд гърба на отбраната и крилото вкара за 0:2. Три минути по-късно дебютантът Георги Миланов шутира директно от пряк свободен удар фронтално срещу вратата на Иван Караджов, който реагира и спаси с блестяща намеса. Веднага след това Христофор Хубчев бе изведен в коридор от Билал Бари, но Деян Лозен го неутрализира. В ответната атака Спас Делев стреля от дистанция, но право в ръцете на Николай Михайлов.

Малко след почивката Иван Горанов проби по левия фланг и намери абсолютно непокрития Георги Миланов, който я нагласи на левия крак и отправи опасен удар, но топката премина на сантиметри покрай десния страничен стълб на вратата. Арда се справи с натиска в началото на втората част и след час игра Тонислав Йорданов центрира за Жуниньо, който насочи с глава, но не намери мрежата на Михайлов. Секунди по-късно Здравко Димитров центрира от корнер и футболист в син екип нанесе неточен удар.

В 68-ата минута Здравко Димитров шутира от дистанция и след рикошет в тялото на бранител мароканският нападател Билал Бари се озова на чиста стрелкова позиция, но прати топката високо-високо над напречната греда. Две минути по-късно Андриан Краев бе намерен с центриране в наказателното поле, но нанесе слаб удар с глава покрай лявата греда. В 85-ата минута Иван Горанов намери Мартин Петков, който отправи силен шут, но топката се отби от десния страничен стълб на гостите. Това бе и последната по-интересна ситуация пред една от двете врати. След края на мача треньорът на домакините Живко Миланов пък започна да удря по резервната скамейка.

ЛЕВСКИ - АРДА 0:2
0:1 Тонислав Йорданов (20-дузпа), 0:2 Спас Делев (32)

Най-интересното от срещата по минути:
1- Начало на мача
6 - Георги Миланов изпълни две статични положения отляво, а при второто от тях Караджов излезе неразчетено, но Патрик-Габриел Галчев не успя да накаже грешката на вратаря
11 - Иван Коконов имаше възможност да нанесе изстрел към вратата на Николай Михайлов, но ударът му бе блокиран
13 - Гостите започнаха по-сериозно да поглеждат в атака, търсейки пролука през зоната на Александров, който не допускаше сериозни грешки
14 - Георги Миланов намери Билал Бари в наказателното поле, нападателят овладя и подаде към Андриан Краев около границата на наказателното поле, но халфът не успя да нанесе удар
19 - ДУЗПА за Арда! Симеон Славчев сгреши при изнасянето на топката и я подари на Иван Коконов. Крилото направи двойно подаване с Жуниньо, след което нахлу в наказателното поле и бе фаулиран от Христофор Хубчев в наказателното поле, а решението на съдията Валентин Железов бе потвърдено от ВАР
20 - ГОООЛ за Арда! Тонислав Йорданов се разписа от бялата точка за 0:1 и отпразнува гола, като вдигна фланелка с надписа „Честит рожден ден на Петър Пешев“ (собственика на Арда)
25 - Иван Горанов центрира на далечната греда, където Билал Бари опита да нанесе изстрел, но той бе много неточен
27 - Иван Караджов получи жълт картон твърде рано в мача за бавене на играта
32 - ГОООЛ за Арда! Жуниньо изведе Спас Делев зад гърба на отбраната и крилото удвои преднината на гостите - 0:2
35 - Георги Миланов шутира директно от пряк свободен удар фронтално срещу вратата на Иван Караджов, който реагира и спаси с блестяща намеса
36 - Христофор Хубчев бе изведен в коридор от Билал Бари, но Деян Лозен го неутрализира
37 - Спас Делев стреля от дистанция, но право в ръцете на Николай Михайлов
44 - Жуниньо бе оставен непокрит и центрира към далечната греда, но там с присъствието си закъсняха Делев и Йорданов
45 - Край на първата част!
......................................................
46 - Начало на второто полувреме
48 - Иван Горанов проби по левия фланг и прати топката към абсолютно непокрития Георги Миланов, който я нагласи на левия крак и отправи опасен удар, но неточно покрай десния страничен стълб на вратата
60 - Тонислав Йорданов центрира за Жуниньо, който насочи с глава, но не намери мрежата на Михайлов
61 - Билал Бари и Жуниньо се сдърпаха, когато мароканецът реши да "помогне" на лежащия на тревата бразилец, а в крайна сметка получиха по един жълт картон.
68 - Здравко Димитров шутира от дистанция и след рикошет в тялото на бранител мароканският нападател Билал Бари се озова на чиста стрелкова позиция, но прати топката високо-високо над напречната греда
70 - Андриан Краев бе намерен с центриране в наказателното поле, но нанесе слаб удар с глава покрай лявата греда
81 - Тонислав Йорданов шутира от дистанция и Николай Михайлов спаси
85 - ГРЕДА за Левски! Горанов намери Мартин Петков, който отправи силен шут, но топката се отби от десния страничен стълб
90+3 - Край на мача! Левски загуби с 0:2 от Арда и за първи път в историята стартира сезон с три поражения

Левски: 13. Николай Михайлов, 22. Патрик-Габриел Галчев, 5. Христос Сиелис, 41. Георги Александров, 23. Христофор Хубчев (48 11. Здравко Димитров), 8. Симеон Славчев (48 6. Ивайло Найденов), 89. Андриан Краев (70 86. Валери Божинов), 19. Билал Бари , 7. Георги Миланов (55 10. Борислав Цонев), 4. Иван Горанов, 88. Марин Петков (57 79. Мартин Петков)
Резерви: 66. Пламен Андреев, 6. Ивайло Найденов, 10. Борислав Цонев, 11. Здравко Димитров, 17. Антоан Стоянов, 79. Мартин Петков, 86. Валери Божинов
Треньор: Живко Миланов

Арда: 12. Иван Караджов , 20. Деян Лозев, 71. Пламен Крумов, 4. Милен Стоев, 11. Александър Георгиев, 8. Милен Желев, 27. Емил Мартинов, 17. Иван Коконов (76  33. Иван Тилев), 37. Жуниньо (83 19. Румен Руменов), 9. Спас Делев (90+3 77. Илия Юруков), 98. Тонислав Йорданов
Резерви: 36. Васил Симеонов, 5. Петко Ганев, 19. Румен Руменов, 25. Радослав Узунов, 29. Георги Атанасов, 33. Иван Тилев, 77. Илия Юруков
Треньор: Николай Киров

София, стадион "Георги Аспарухов"
Съдия: Валентин Желязов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия