ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Българският национален отбор победи Танзания с 1:0 в мач от турнира FIFA Series в Азербайджан. Единственото попадение в срещата беше дело на Кирил Десподов, който в началото на второто полувреме се разписа с ювелирно изпълнение на фаул. С този успех "лъвовете" сложиха край на серията си от 11 поредни срещи без победа. За националния селекционер Илиан Илиев това е първи успех начело на тима, след като през есента направи две равенства срещу Унгария (2:2) и Сърбия (2:2). Двубоят в Баку беше първи за България срещу националния отбор на Танзания.

Вижте как Десподов спаси България от резил срещу Танзания ВИДЕО

Българските национали имаха предимство в играта в началото на мача, но не успяха да създадат никаква опасност пред вратата на съперника. Такава дойде пред Димитър Митов. В 16-ата минута Денис Кибу проби към наказателното поле, но след удара му топката се отби от левия страничен стълб на българската врата. При добавката Файсал Салу би високо. Само две минути по-късно Кибу от границата на наказателното поле стреля над вратата.

В 26-ата минута дойде първото положение за България. Георги Русев с глава засече центриране отдясно, а вратарят Айши Самул Манула трудно улови топката. Пет минути по-късно Танзания направи принудителна смяна на стража си заради контузия. В 43-ата минута Виктор Попов с добра намеса във вратарското поле изби топката от крака на Хаджи Многа.

В добавеното време на първата част Ивайло Чочев на два пъти с глава можеше да отбележи, но резервният страж Квеси Кавава се справи. Чочев първо засече центриране отляво на Валентин Антов, а вратарят изби акробатично в корнер. При изпълнението на ъгловия удар от Кирил Десподов Ивайло Чочев опита труден удар на предната греда, но Кавава успя да улови.

200 лв. Начален Бонус Спорт от efbet!

Второто полувреме започна отлично за България. В 52-ата минута Кирил Десподов се разписа с ювелирно изпълнение на фаул, при което не остави никакъв шанс на вратаря Квеси Кавава. Топката се отби в напречната греда и тупна зад голлинията. Три минути по-късно Файсал Салум се озова в чиста позиция след грешка на българската защита, но сам срещу вратаря Митов стреля над вратата. Нашите национали отговориха с удар на Груев, който мина встрани от рамката на съперника.

В 67-ата минута М`Момбва не успя да затрудни Димитър Митов. Десет минути по-късно Алекс Колев засече центриране отляво, но ударът му с глава не създаде проблем за Кавава. В края на мача Танзания упражни сериозен натиск, а нашите национали се бяха прибрали в собствената си половина. В добавеното време съперникът беше близо до изравнителен гол. При разбъркване в наказателното ни поле Новатус Мироши прати топката в напречната греда. Последва българска контраатака, при която Филип Кръстев сбърка пас към Алекс Колев и съдията свири край на мача.

На българските национали предстои още един мач от турнира в Баку. В понеделник (25 март) от 18:00 часа играчите на Илиан Илиев ще се изправят срещу домакина Азербайджан.

БЪЛГАРИЯ – ТАНЗАНИЯ 1:0
1:0 Кирил Десподов (52)

BulgariaБългария: 1. Димитър Митов, 13. Йоан Стоянов (46-2.Патрик-Габриел Галчев), 5. Алекс Петков, 6. Валентин Антов, 26. Виктор Попов (83-3. Живко Атанасов), 4. Илия Груев-младши, 18. Ивайло Чочев (74-7. Георги Костадинов), 10. Георги Русев (46-17.Алекс Колев), 20. Филип Кръстев, 11. Кирил Десподов  (74-21. Илиан Илиев-младши), 25. Мартин Минчев (87-24. Станислав Иванов)
Резерви: 23. Иван Дюлгеров, 21. Светослав Вуцов, 2. Патрик-Габриел Галчев, 3. Живко Атанасов, 7. Георги Костадинов, 9. Георги Минчев, 14. Лукас Петков, 15. Петко Христов, 16. Светослав Ковачев, 17. Алекс Колев, 21. Илиан Илиев-младши, 24. Станислав Иванов
Селекционер: Илиан Илиев

TanzaniaТанзания: 18. Айши Салум Манула (31-1.Квеси Кавава), 22. Тарин Аларахия (60-9. Абдулхамис Сулейман), 4. Ибрахим Хамад, 15. Мохамед Хосейни, 11. Денис Кибу (61-19. Клемент Мзизе), 20. Новатус Мироши , 7. Химид Мао Мками (75-3. Маудатир Яхия), 2. Хаджи Многа (62-21. Чарлс М`момбва), 14. Бакари Мвамнието, 6. Фейсал Салум, 10. Миано Данило ван ден Бос (61-16. Лусажо Мвайкенда)
Резерви: 8. Морис Абрахам, 1. Квеси Кавава, 5. Джума Кенеди, 21. Чарлс М`момбва, 13. Абуатриб Мшери, 16. Лусажо Мвайкенда, 19. Клемент Мзизе, 23. Бен Старки, 9. Абдулхамис Сулейман, 3. Маудатир Яхия, 12. Тварик Юсуф, 17. Яхия Заид
Селекционер: Хемед Мороко

Баку, „Далга Арена“
Съдия: Алияр Агаев (Азербайджан)

По-интересното по минутите
1 – Начало на мача
16 -  ГРЕДА! Денис Кибу проби към наказателното поле на България и стреля покрай плонжа на Димитър Митов. За наш късмет топката се отби от левия страничен стълб. При добавката Файсал Салум би над рамката
18 - Денис Кибу стреля от границата на наказателното поле, но високо над вратата
23 -  Играта е подновена след кратко прекъсване за оказване на медицинска помощ на вратаря Айши Салум Манула
26 -  Георги Русев с глава засече центриране на Десподов отляво и затрудни стража на Танзания, който все пак улови топката
31 -  Принудителна смяна на вратаря на Танзания. Айши Салум Манула отново получи проблем с десния крак и този път беше заменен от Квеси Кавава
43 - Виктор Попов от вратарското поле изби топката от крака на Хаджи Многа след центриране на пробилия отдясно Тарин Аларахия
45+3 -  Чочев с глава засече центриране на Валентин Антов отдясно, а Кавава акробатично изби в корнер
45+3 -  Чочев отново игра с глава след центрирането на Десподов от ъглов удар, но вратарят на улови
45+5 - Край на първото полувреме
--------------------------------
46 - Начало на второто полувреме
52 -  ГОООЛ! България открива резултата. Кирил Десподов се разписа с ювелирно изпълнение на фаул, при което топката се отби в напречната греда и тупна зад голлинията
55 -  Файсал Салум получи топката пред наказателното поле след грешка на Алекс Петков и Илия Груев, влезе в наказателното поле и от чистата позиция стреля високо над вратата
58 - Удар на Илия Груев от границата на наказателното поле мина встрани от вратата
67 - Удар на М`Момбва не успя да затрудни Димитър Митов
77 - Алекс Колев стреля с глава след центриране отляво, но без проблем за вратаря Кавава
90+4 -  ГРЕДА! При разбъркване в наказателното поле Новатус Мироши стреля към вратата, а топката се отби от напречната греда
90+4 - При контраатака на България Филип Кръстев сбърка пас към Алекс Колев и беше пропиляна възможност за втори гол
90+5 - Край на мача
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!