Локомотив (София) допусна обрат и загуби от Левски с 1:2 на Националния стадион "Васил Левски" в столичното дерби от 11-ия кръг на efbet Лига. Станимир Стоилов записа първи шампионатен успех след завръщането си начело на "сините". Октавио (2) откри, но Здравко Димитров (37) изравни, а Билал Бари (57) донесе пълния обрат с първия си гол в официален мач за клуба. Вратарят Николай Михайлов спаси дузпа, изпълнена от Пламен Крачунов в 71-ата минута.

Символичните домакини шокираха "сините" още във 2-ата минута, когато Александър Александров уцели напречната греда, а Октавио при добавката реализира за 1:0. Три минути след това Александров пробва изстрел от дистанция, а Николай Михайлов показа рефлекс и изби. Лека полека "сините" се настаниха в половината на Локомотив, но не успяваха да създадат опасна ситуация пред вратата на Александър Любенов.

В 22-ата минута Георги Миланов получи от Драган Михайлович, но ударът му извън наказателното поле не бе точен. Четири минути по-късно Илия Димитров отблизо стреля с глава, а Николай Михайлов успя да улови. След половин час игра Билал Бари излезе на удобна позиция, но стреля изключително слабо и топката мина покрай вратата. В 37-ата минута "сините" изравниха с първия си точен удар в мача, след като Борислав Цонев асистира на Здравко Димитров и той се разписа за 1:1. Минута преди края на редовното време за първата част Здравко Димитров шутира от дистанция и Любенов спаси, а Билал Бари от изгодна позиция не успя да направи добавка и да обърне резултата.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Скоро след почивката Илия Димитров падна в наказателното поле, след което футболистите на Иван Колев поискаха дузпа. Съдията даде знак играта да продължи, а след това тя бе спряна, за да може ситуацията да бъде прегледана с ВАР, който потвърди, че Гидженов е взел правилното решение. В 57-ата минута Билал Бари бе изведен с дълго подаване от Андриан Краев и прати топката във вратата на Любенов за пълния обрат в полза на "сините" - 1:2. Пет минути след това Александров стреля от дистанция, а Ники Михайлов успя да улови топката. В 66-ата минута домакините претендираха за игра с ръка на Драган Михайлович в наказателното поле, а Гидженов сам разгледа ситуацията и посочи бялата точка. Пламен Крачунов обаче пропусна дузпата, след като Николай Михайлов отрази удара му.

В 78-ата минута Марин Петков стигна до границата на наказателното поле, нагласи си топката на левия крак, но прати топката покрай вратата на "железничарите". Пет минути след това Гьоко Зайков стреля с глава, но не затрудни Любенов. В 86-ата минута Александър Александров стреля от пряк свободен удар право в ръцете на Михайлов. В последните секунди Илия Димитров не успя да засече пред вратата на Михайлов и пропусна много добър шанс за изравняване.

След успеха си Левски се изкачи на осма позиция с 11 точки, изоставайки на две зад седмия Локомотив (София).

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) - ЛЕВСКИ 1:2
1:0 Октавио (2), 1:1 Здравко Димитров (37), 1:2 Билал Бари (57)

Най-интересното от срещата по минути:
1- Начало на мача
2 - ГОООЛ за Локо (София)! Александър Александров уцели напречната греда, а Октавио при добавката реализира за 1:0
5 - Александров пробва изстрел от дистанция, а Николай Михайлов показа рефлекс и изби
22 - Георги Миланов получи от Драган Михайлович, но ударът му извън наказателното поле не бе точен
26 - Илия Димитров отблизо стреля с глава, а Николай Михайлов успя да улови
30 - Билал Бари излезе на удобна позиция, но стреля изключително слабо и топката мина покрай вратата
37 - ГОООЛ за Левски! Здравко Димитров изравни с удар по земя за 1:1 след страхотен извеждащ пас на Борислав Цонев
44 - Здравко Димитров шутира от дистанция и Любенов спаси, а Билал Бари от изгодна позиция не успя да направи добавка и да обърне резултата
45+1 - Край на първата част!
...........................................................
46 - Начало на второто полувреме
50 - Илия Димитров падна в наказателното поле, след което футболистите на Иван Колев поискаха дузпа. Съдията даде знак играта да продължи, а след това тя бе спряна, за да може ситуацията да бъде прегледана с ВАР, който потвърди, че Гидженов е взел правилното решение
57 - ГОООЛ за Левски! Билал Бари бе изведен с дълго подаване от Андриан Краев и прати топката във вратата на Любенов за 1:2
62 - Александров стреля от дистанция, а Ники Михайлов успя да улови топката
66 - Домакините претендират за игра с ръка на Драган Михайлович в наказателното поле, но Гидженов сам разгледа ситуацията и посочи бялата точка
71 - ДУЗПА за Локо (София)! Николай Михайлов спаси дузпата, изпълнена от Пламен Крачунов
78 - Марин Петков стигна до границата на наказателното поле, нагласи си топката на левия крак, но прати топката покрай вратата на "железничарите"
83 - Гьоко Зайков стреля с глава, но не затрудни Любенов
86 - Александър Александров стреля от пряк свободен удар право в ръцете на Михайлов
90+5 - Илия Димитров не успя да засече пред вратата на Михайлов и пропусна много добър шанс
90+7 - Край на мача! Левски обърна Локо (София) с 2:1 за първа шампионатна победа след завръщането на Станимир Стоилов

Локомотив (София): 24. Александър Любенов, 13. Селсо Рапосо (88 26. Красимир Милошев), 5. Георги Катсикас, 6. Пламен Крачунов, 4. Мики Орачев -к, 44.Божидар Кацаров , 58. Октавио Мантека , 89. Матеус Дуарте (79 10. Валентин Николов), 7. Александър Александров , 19. Илия Димитров, 93. Виржил Пинсон (87 9. Карим Бухмиди)
Резерви: 1. Цветомир Витков, 10. Валентин Николов, 22. Владимир Семерджиев, 26. Красимир Милошев, 9. Карим Бухмиди, 11. Раел Лолала, 14. Християн Чипев
Треньор: Иван Колев

Левски: 13. Николай Михайлов, 3. Гьоко Зайков, 4. Иван Горанов, 5. Христос Шелис, 7. Георги Миланов, 10. Борислав Цонев (74 20. Димитър Костадинов), 11. Здравко Димитров , 19. Билал Бари (80 79. Мартин Петков), 21. Радослав Цонев (53 88. Марин Петков), 89. Андриан Краев , 91. Драган Михайлович
Резерви: 66. Пламен Андреев, 6. Ивайло Найденов, 20. Димитър Костадинов, 22. Патрик-Габриел Галчев, 33. Хосе Кордоба, 79. Мартин Петков, 88. Марин Петков
Треньор: Станимир Стоилов

София, Национален стадион "Васил Левски"
Съдия: Радослав Гидженов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия