Левски направи второ поредно равенство по време на зимната си подготовка в Белек (Турция). Днес „сините“ направиха 1:1 с чешкия Бохемианс (Прага). Това става само два дни, след като тимът на Станимир Стоилов завърши при същия резултат срещу полския Гурник (Забже).

Титуляр за Левски започна привлеченият през тази седмица нидерландски защитник Келиан ван дер Каап. В стартовия състав имаше и двама тийнейджъри – вратарят Пламен Андреев и халфът Асен Митков.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Левски беше по-активен от началото и дори имаше претенции за дузпа, след като вратарят на чехите повали Билал Бари. Нарушение не беше отсъдено, тъй като нападателят на „сините“ беше в положение на засада при атаката.

В 13-ата минута Бари се възползва от грешка на защитата на съперника и откри. Цунами проби отляво и опита подаване към мароканеца, който се озова сам срещу вратаря след рикошет в играч на чешкия тим.

В 37-ата минута Матей Коубек нямаше шанс при удар с глава, тъй като топката се отби в напречната греда на вратата на Андреев. Минута преди почивката малшансът споходи и Билал Бари, който засече центриране на Цунами, но топката срещна страничния стълб.

Още с първата си атака след почивката чехите стигнаха до равенството. Резервата Роман Квет бе точен с удар в близкия ъгъл на Андреев. Последваха пропуски на Бари и Достал. В 89-ата минута Андреев спаси "сините" от поражение, отразявайки удар отблизо.

С този мач завърши първата част от подготовката на Левски в Турция. „Сините“ ще останат в югоизточната ни съседка до началото на втория си лагер на 26 януари. Три дни по-късно е контролата със словенския Марибор.

Левски – Бохемианс 1:1
1:0 Билал Бари (13), 1:1 Роман Квет (46)

Левски: 66.Пламен Адреев, 91. Драган Михайлович (86' - 37.Димитър Антонов), 36.Келиан ван дер Каап (46' - 14.Денис Динев), 33.Хосе Кордоба, 6.Вендерсон Цунами (71' - 4.Иван Горанов), 21.Радослав Цонев (83' - Николай Архангелов), 8. Андриан Краев, 20. Димитър Костадинов (71' - 71.Антоан Стоянов), 27. Асен Митков (46' - 11.Здравко Димитров), 88.Марин Петков (46' - 22.Патрик-Габриел Галчев), 19.Билал Бари

Бохемианс: Хуго Ян Бачковски, Давид Бартек, Михал Беран, Ибрахим Кейта, Матей Коубек, Войтех Новак, Даниел Кръх, Даниел Маречек, Доминик Хашек, Якуб Фулнек, Мартин Нови