Левски обърна и разби Локомотив София с 6:1 в столичния квартал "Надежда" за мощен старт на новия сезон в efbet Лига. Анте Аралица (5) шокира рано гостите, които обаче бързо обърнаха и размазаха "железничарите" още до края на първата част. Алекс Колев (11), Алдаир (21) и на два пъти Джавад Ел Джемили (45+1, 45+3) бяха точни преди почивката, а в добавеното време на мача Карлос Охене (90+1) и Мустафа Сангаре (90+7) също блеснаха с попадения за убедителната победа.

Новият старши треньор на "сините" Станислав Генчев пусна титуляри четири от новите попълнения. Под рамката на вратата застана Матей Маркович, а фланговете действаха Майкон и Алдаир, докато атаката бе водена от голмайстора на шампионата през миналия сезон – Александър Колев, пристигнал от Крумовград.

Наставникът на "железничарите" Иван Колев пък заложи на трима нови футболисти - Анте Аралица, Симеон Славчев и Юлиан Ненов, а в неговият дебют начело на тима започна прекрасно с гол още в петата минута на Анте Аралица, който засече центриране на Селсо Рапосо отдясно и от близка дистанция вкара за 1:0. Малко след това голмайсторът на домакините отново стигна до топката в наказателното поле и намери Симеон Славчев, чийто удар обаче бе блокиран.

"Сините" отвърнаха в 11-ата минута, когато две от новите попълнения Майкон и Александър Колев се превърнаха в главните действащи лица. Крайният бранител центрира, а таранът майсторски насочи топката с глава в мрежата на Александър Любенов за 1:1. Десет минути по-късно друго ново попълнение Алдаир направи мощен пробив почти от центъра на терена, преминавайки през няколко футболисти на Локомотив и сам срещу вратаря не сгреши за 1:2, вкарвайки първия си гол за Левски.

Последваха спокойни минути, а головото шоу продължи в добавеното време на първата част. В първата минута от него Охене изпълни бързо фал в центъра на терена и подаде на Джавад Ел Джемили, който проби през центъра и стреля с левия крак, но топката се отби в гредата. Той обаче се оказа най-съобразителен и при добавката сам вкара за 1:3. Две минути по-късно Александър Колев свали перфектно с глава топката към Ел Джемили, който без проблеми от удобна позиция реализира за 1:4.

След почивката в 48-ата минута Ел Джемили шутира от границата на наказателното поле, но кълбото се отби в защитник и излезе в корнер. При статичното положение гостите бяха близо и до пети гол, но ударът с глава на Цунами бе отразен от Александър Любенов. Малко след това феновете на Левски запалиха пиротехнически средтсва и съдията Радослав Гидженов спря играта за кратко.

В 76-ата минута един от осветителните стълбове на стадион "Локомотив" угасна и се стигна до нова пауза, а в 84-ата минута влезлият като резерва Мустафа Сангаре центрира с левия крак по земя към точката на дузпата, където резервата Асен Митков отправи удар, но стражът на домакините изби с вещина. Секунди по-късно Майкон достави още едно отлично подаване в наказателното поле към Алекс Колев, който с глава прати кълбото на сантиметри от целта. В 90-ата минута Диого Тейшейра загуби топката от Карлос Охене, който остана сам срещу Александър Любенов, а дефанзивният халф хладнокръвно заби пети гол в мрежата на "железничарите". Седем минути по-късно в края на добавеното време Сангаре също записа името си сред голмайсторите, оформяйки крайното 1:6 с прецизен удар.

ЛОКОМОТИВ СОФИЯ - ЛЕВСКИ 1:6
1:0 Анте Аралица (5), 1:1 Алекс Колев (11), 1:2 Алдаир (21), 1:3 Джавад Ел Джемили (45+1), 1:4 Джавад Ел Джемили (45+3), 1:5 Карлос Охене (90+1), Мустафа Сангаре (90+7)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
5 - ГОООЛ за Локомотив София! След центриране от десния фланг Кристиян Димитров увисна във въздуха и топката стигна до Анте Аралица, който от близка дистанция се разписа за 1:0.
8 - Аралица отново стигна до топката в наказателното поле и намери Симеон Славчев. Неговият удар обаче бе блокиран от бранител на "сините".
11 - ГОООЛ за Левски! Майкон центрира отляво към Алекс Голев, който отигра страхотно с глава и прехвърли вратарят Любенов за 1:1.
21 - ГОООЛ за Левски! Алдаир премина покрай няколко противникови футболисти и остана очи в очи с Любенов, след което го преодоля за 1:2.
24 - Красимир Станоев видя празното пространство и опита изстрел от разстояние с десния си крак, но топката премина малко встрани от вратата.
45+1 - ГОООЛ за Левски! Карлос Охене изпълни бързо пряк свободен удар, а Джавад Ел Джемили напредна с топка в крака и шутира от дистанция, като разтресе страничната греда, но след това бе най-съобразителен и с добавка направи резултата 1:3.
45+3 - ГОООЛ за Левски! Александър Колев се справи чудесно в наказателното поле, а топката попадна в Ел Джемили, който не се поколеба веднага да отправи удар от точката на дузпата, реализирайки за 1:4.
45+5 - Край на първата част!
...........................................................
46 - Начало на второто полувреме.
48 - Левски изпълни корнер, а топката достигна до капитана Цунами, който от много близка дистанция отправи силен изстрел, но Любенов блесна със страхотно спасяване.
50 - Джавад Ел Джемили шутира опасно към вратата на домакините, но не намери целта, а съдия спря за кратко играта заради пиротехниката от феновете на гостите.
76 -  Един от осветителните стълбове на стадион "Локомотив" угасна и се стигна до нова пауза за около три минути.
84 - Александър Любенов спаси с вещина силен удар на Асен Митков, получил пас от влезлия като резерва Мустафа Сангаре.
85 - След центриране на Майкон отляво Алекс Колев игра с глава и топката премина на сантиметри покрай вратата.
90+1 - ГОООЛ за Левски! Диого Тейшейра допусна груба грешка в средата на терена, а топката му бе отнета от Карлос Охене, който останал сам срещу Александър Любенов, не сбърка и се разписа за 1:5.
90+7 - ГОООЛ за Левски! Мустафа Сангаре преодоля двама противникови състезатели, за да може да завърши с безкомпромисен удар с десния крак от границата на наказателното поле и да вкара за 1:6.
90+10 - Край на мача! Левски спечели убедително с 6:1 при визитата и на Локо Сф за мечтан старт на сезона.

Локомотив София: 24. Александър Любенов - 12. Бруно Франко, 4. Диме Димов, 2. Гонсало Кардосо (4615. Лука Иванов), 31. Красимир Станоев , 22. Ивайло Найденов (4698. Стив Траоре) - 13. Селсо Рапосо, 8. Симеон Славчев (7220. Диого Тейшейра), 10. Валентин Николов (К), 94. Юлиан Ненов (5844. Мики Орачев) - 29. Анте Аралица (90+318. Светослав Диков)
Резерви: 88. Жарко Истатков, 47. Стефан Ламбез, 20. Диого Тейшейра, 15. Лука Иванов, 44. Мики Орачев, 18. Светослав Диков, 98. Стив Траоре, 7. Александър Петров, 77. Ерик Манолков
Старши треньор: Иван Колев

Левски: 44. Матей Маркович - 21. Алдаир, 5. Келиан Ван дер Каап (4627. Борислав Рупанов), 6. Цунами (К) , 50. Кристиан Димитров  – 11. Джавад Ел Джемили (817. Фабио Лима), 8. Карлос Охене, 3. Майкон – 17. Евертон Бала (6712. Мустафа Сангаре), 88. Марин Петков (8110. Асен Митков), 9. Алекс Колев (90+216. Преслав Бачев)
Резерви: 1. Пламен Андреев, 7. Фабио Лима, 10. Асен Митков, 12. Мустафа Сангаре, 16. Преслав Бачев, 22. Патрик-Габриел Галчев, 27. Борислав Рупанов, 77. Дейвид Михалев, 97. Асими Фадига
Старши треньор: Станислав Генчев

Стадион: “Локомотив”, София
Съдия: Радослав Гидженов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР