Левски срази у дома Черно море с 2:0 в мач от 26-ия последен кръг от редовния сезон на efbet Лига и е само на три точки от третата позиция. Автогол на Даниел Димов в 74-ата минута и попадение на резервата Марин Петков (90+6) в последните секунди донесоха трите точки за "сините".

През първата част домакините имаха инициативата и натискаха в търсена на гола, а гостите дебнеха за шансове на контраатаки. "Сините" създадоха няколко опасности пред вратата на Иван Дюлгеров, като още в 7-ата минута Цунами вкара гол с глава след центриране на Филип Кръстев от пряк свободен удар, но страничният съдия вдигна флага и ВАР потвърди засадата.

В 22-ата минута се стигна до изключително положение пред вратата на гостите. Пабло Гарсия сгреши и „сините“ подеха контраатака. Илиян Стефанов бе изведен на дясното крило от Билал Бари и подаде към Филип Кръстев, чийто шут бе блокиран. Създаде се карамбол във вратарското поле на Дюлгеров, като Георги Миланов прати топката в мрежата, но преди това бе отсъдена засада.  Две минути след това Миланов изстреля снаряд от пряк свободен удар към горния ляв ъгъл на вратата, но Дюлгеров спаси.

В 29-ата минута се стигна до разправия между играчи от двата отбора, след като Евгений Сердюк влезе грубо в краката на Филип Кръстев и двамата се скараха, след което получиха жълти картони. До края на полувремето "сините" продължиха да доминират, но така и не успяха да превземат вратата на "моряците".

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Малко след почивката украинецът Сердюк бе изведен на чиста позиция, но се забави и ударът му бе блокиран. В 49-ата минута топката стигна до Родриго Вилела, който нагласи топката на Стефан Велев, чийто удар от границата на наказателното поле бе спасен от Михайлов.

В 53-ата минута Сердюк закъсня при влизане срещу Николай Михайлов и го удари. Вратарят на Левски се строполи на земята, изпитвайки сериозна болка в областта на корема, след което бе изнесен на носилка от терена и откаран от линейка в болница. Волен Чинков показа втори жълт и червен картон на Сердюк, който остави "моряците" в намален състав.

Цунами проби по лявото крило в 67-ата минута и подаде към Бари, който бе пред вратата на варненци, но ударът му мина покрай дясната греда.

В 74-ата минута Илиян Стефанов бе изведен вдясно от вратата на гостите и пусна пас навътре към центъра, а Даниел Димов застана на пътя на топката и след рикошет в крака му тя се озова във вратата зад Иван Дюлгеров за 1:0. В заключителните минути домакините продължиха да атакуват, а в последните секунди влезлият като резерва Марин Петков с мощен шут оформи крайния резултат.

След успеха си "сините" остават пети с 42 точки. Черно море засега е трети с 45 точки преди домакинството на Ботев (Пловдив) срещу Локомотив (София) утре вечер. "Канарчетата" са на две точки зад "моряците".

ЛЕВСКИ - ЧЕРНО МОРЕ 2:0
1:0 Даниел Димов (74-автогол), 2:0 Марин Петков (90+6)

Най-интересното по минути:
1 - Начало на мача
7 - Филип Кръстев центрира от свободен удар в наказателното поле на гостите и Цунами се извиси над всички, пращайки топката с глава във вратата, но страничният съдия бе вдигнал флага си за засада, която бе потвърдена и от ВАР
15 - Кръстев стреля силно от движение от далеч, топката рикошира в тялото на футболист на варненци, но вратарят Дюлгеров спаси без напрежение
17 -   Георги Миланов проби по фланга, след което центрира силно към далечната греда за Цунами, който отправи удар с глава, но националът Иван Дюлгеров спаси с фамозна проява
22 - Билал Бари комбинира с Илиян Стефанов и топката стигна до Георги Миланов, който я прати в мрежата, но преди това бе отсъдена засада
24 - Георги Миланов шутира от пряк свободен удар, но не успя да изненада Иван Дюлгеров
29 - Футболистите на двата тима се спречкаха в средата на терена след грубо влизане на Сердюк в краката на Кръстев
30 - Хосе Кордоба прати пас от дълбочина, но Билал Бари не успя да завърши атаката с добър удар
35 - Сердюк бе изведен вляво от вратата на Николай Михайлов, но не стреля, а върна топката назад и сбърка подаването
45+2 - Край на първата част!
............................................................
46 - Начало на второто полувреме
47 - Удар на Евгений Сердюк бе блокиран
49 - Родриго Вилела, който нагласи топката на Стефан Велев, чийто удар от границата на наказателното поле бе спасен от Михайлов
51 - Илиян Стефанов получи топката в наказателното поле на гостите и отправи силен неточен удар
52 - Велтон се измъкна от защитник на Черно море и стреля от границата на вратарското поле вдясно от вратата на Дюлгеров, но топката прелетя над напречната греда
53 - Еегений Сердюк бе изгонен с втори жълт и червен картон след грубо влизане в Николай Михайлов, който беше изнесен на носилка и откаран с линейка
67 - Велтон проби по лявото крило и шутира покрай вратата
69 - Матиас Курьор бе изведен зад защитата от Стефан Велев, навлезе в наказателното поле и прати топката покрай влезлия като резерва Пламен Андреев във вратата, а страничният съдия показа, че има засада, потвърдена и от ВАР
74 - АВТОГОЛ на Черно море! Даниел Димов засече топката след опит за подаване на Илиян Стефанов в наказателното поле и си вкара автогол за 1:0
84 - Велтон центрира перфектно отляво, а в наказателното поле Бари бе оставен без опека и стреля с глава от десетина метра, но изпрати топката над вратата
90+5 - Удар на влезлия като резерва Келиан ван дер Каап бе блокиран от футболист на варненци
90+6 - ГОООЛ за Левски! Появилият се като резерва младок Марин Петков се възползва от асистенция на Велтон и от точката на дузпата прати топката под гредата за 2:0
90+7 - Край на мача! Левски срази Черно море с 2:0 и остава пети във временното класиране

Левски: 13. Николай Михайлов (57 1. Пламен Андреев), 91. Драган Михайлович, 23. Сонко Сундберг, 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами, 8. Адриан Краев, 30. Филип Кръстев , 7. Георги Миланов (90+4 5. Келиан ван дер Каап), 14. Илиян Стефанов (89 88. Марин Петков ), 17. Велтон, 19. Билал Бари
Резерви: 1. Пламен Андреев, 4. Иван Горанов, 5. Келиан ван дер Каап, 10. Радослав Цонев, 22. Патрик-Габриел Галчев, 71. Антоан Стоянов, 88. Марин Петков
Треньор: Станимир Стоилов

Черно море: 25. Иван Дюлгеров , 6. Виктор Попов , 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров , 2. Цветомир Панов , 27. Даниел Димов , 23. Пабло Гарсия, 77. Стефан Велев (71 32. Мартин Дичев), 19. Матиас Курьор  (80 31. Закария Беншаа), 10. Велислав Василев (46 7. Родриго Вилела), 9. Евгени Сердюк
Резерви: 22. Георги Георгиев, 32. Мартин Дичев, 4. Росен Стефанов, 14. Калин Георгиев, 7. Родриго Вилела, 12. Николай Златев, 31. Закария Беншаа
Треньор: Илиан Илиев

София, стадион: "Георги Аспарухов"
Съдия: Волен Чинков

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия