Литекс победи с 1:0 като гост Черноморец Бургас. Двубоят бе преиграване, тъй като в петък бе прекъснат в 15-ата минута след токов удар на стадион “Лазур”. След успеха Литекс поведе с 11 точки в класирането пред втория “Левски”, който в неделя от 21:00 часа е домакин на Черно море. Черноморец остана на 9-о място, след като в последните си 8 мача в А група няма победа, а записа 6 загуби и 2 равенства.

Единственото попадение в срещата отбеляза Христо Янев в 7-ата минута. Джемал Берберович намери добре Георги Миланов отдясно, младокът нахлу в наказателното поле и отлично подаде към Янев, който нямаше проблеми да реализира.

До края на полувремето "оранжевите" можеха да решат изхода в своя полза, но направиха няколко сериозни пропуска. В 27-ата минута Миланов не уцели вратата отблизо след удар с глава. Малко по-късно Стоян Колев отрази с крак удар на Светослав Тодоров.

Домакините се опитаха да променят развоя на събитията през втората част. В 65-ата минута Георги Андонов направи хубав пробив и центрира прострелно, но Муса Койта от няколко метра не успя да вкара в опразнената врата. Минута по-късно след ъглов удар Георги Терзиев насочи топката към вратата на Виничиус Баривйера, но застаналият на голлинията Рикардо Андре я добута в мрежата. Халфът обаче бе в засада и попадението бе отменено. В 84-ата минута Хайме Браганца изпълни пряк свободен удар, но топката мина високо над вратата./БЛИЦ