ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Вижте как прогрозираха мача Дарин Ангелов и Ромина Тасевска в играта Ефбет Лига на Букмейкър БЛИЦ

Локомотив (Пловдив) не успя да спечели домакинството си на Ботев (Враца) от 19-ия кръг на Efbet Лига. Двубоят на "Лаута" завърши 0:0, като "виновници" за това да не падне гол бяха двамата вратари - Динко Хоркаш и Красимир Костов.

Феновете на "смърфовете" за първи път бяха в новата трибуна "Бесика". Горещите ултраси мощно подкрепяха любимците си, които обаче не успяха да ги зарадват с победа. Запалянковците имаха и впечатляваща хореография, която доведе до прекъсването на мача за кратко. Ентусиазмът по трибуните обаче не се пренесе на терена, където футболистите на Александър Томаш бяха затруднени от избраниците на Даниел Моралес.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Maчът започна равностойно и без опасности пред двете врати. Първиата възможност беше за домакините в 10-ата минута, но Петър Витанов отправи крайно неточен удар над вратата на гостите. Капитанът на Локомотив Димитър Илиев вкара от малък ъгъл в 17-ата, но попадението не беше зачетено заради засада.

До почивката пред "смърфовете" се откри шанс и в 29-ата минута, но отново без гол. Удар на Денислав Александров беше блокиран, Витанов се възползва от рикошета и стреля, Красимир Костов отрази, след което последва нов удар на Александров, който докосна ръката на играч в зелено и домакините поискаха дузпа. Главният съдия Станислав Тодоров направи знак, че играта трябва да продължи.

За врачани пък възможности пропиляха Меси Биатумусока и Мирослав Маринов, като при удара на втория Динко Хоркаш се намеси решително и успя да избие топката, която летеше в долния му ляв ъгъл.

След почивката играта играта продължи да бъде равностойна. В 50-ата минута Красимир Костов улови удар на Йосип Томашевич. Малко по-късно и Хоркаш трябваше да се намесва решително - след шут на Мирослав Маринов. До края на мача пропуски за Локомотив (Пловдив) направиха Димитър Илиев, появилият се на смяна Ивайло Димитров, както и Джовани Трупе.

Най-новото попълнение на Ботев (Враца) Момчил Цветанов не взе участие в срещата срещу бившия си отбор.

ЛОКОМОТИВ (Пд) - БОТЕВ (Враца) 0:0

По-интересното от срещата по минути
1 - Начало на мача.
11 - Първи шанс за гол в мача. Топката падна право на крака на Петър Витанов в наказателното поле на гостите, той стреля крайно неточно в аут.
17  Димитър Илиев вкара от малък ъгъл, но попадението беше отменено заради засада.
29  Удар на Денислав Александров беше блокиран, Витанов се възползва от рикошета и стреля, Красимир Костов отрази, след което последва нов удар на Александров, който докосна ръката на играч в зелено и домакините поискаха дузпа. Главният съдия Станислав Тодоров направи знак, че играта трябва да продължи.
33 - Стефан Гаврилов центрира в полето на Хоркаш, Меси Биатумусока се извиси над всички и засече с глава, но над напречната греда.
38  Извеждащо подаване на Стефан Гаврилов към Мирослав Маринов вдясно в наказателното поле на Локомотив, талантът стреля от движение, но Динко Хоркаш се намеси решително и успя да спаси.
45 - Добавеното време е 3 минути.
45+4 - Край на първото полувреме.
----------------------------
46 - Начало на второто полувреме.
46 - Феновете на домакините с впечатляваща хореография в новата трибуна "Бесика". Наложи се играта да бъде прекъсната за кратко заради димната завеса над терена.
50 - Удар на Йосип Томашевич, вратарят на врачани Красимир Костов улови топката.
59  Блестяща намеса на Хоркаш. Мирослав Маринов отправи изстрел пред наказателното поле, получи се рикошет в тялото на играч на домакините и топката полетя опасно към мрежата на "смърфовете", но стражът успя да спаси с една ръка.
61  Шанс пред Бабабкар Дион, който получи извеждащо подаване и стреля по земя, но Костов отрази.
64 - Играта отново е спряна заради хореографията на "смърфовете".
66 - Мачът е подновен.
71 - Изстрел на Димитър Илиев, топката прелетя над вратата на гостите.
83  Опасен удар на Ивайло Димитров, топката премина на сантиметри над напречната греда.
89 - Шанс за гостите от Враца, Хоркаш спаси.
90 - Добавеното време е 8 минути.
90+8 - Удар на Джовани, Костов отново спаси.
90+9 - Край на мача. Локомотив (Пловдив) и Ботев (Враца) завършиха 0:0.

Лок. Пловдив
ЛОКОМОТИВ (Пловдив): 23.Динко Хоркаш, 99.Джовани Трупе, 50.Йосип Томашевич, 20.Милош Петрович, 13.Матеус Силва, 15.Пиер Зебли, 34.Петър Витанов, 7.Бабакар Дион, 19.Денислав Александров (54  10.Джовани), 14.Димитър Илиев (к), 9.Ерик Сорга (54  11.Ивайло Димитров)
Резерви: 1.Илко Пиргов, 5.Тодор Павлов, 6.Христо Иванов, 10.Джовани, 11.Ивайло Димитров, 21.Аксел Велев, 33.Георги Каракашев
Треньор: Александър Томаш

БOTЕВ (Враца): 76.Красимир Костов, 4.Луиз Соарес, 6.Антонио Георгиев, 8.Диего Фераресо (78  30.Петко Ганев), 20.Меси Биатумусока, 23.Браян Мендоса, 24.Стефан Гаврилов (56  10.Лукас Брамбила), 28.Клери Сербер  (90+3  16.Красимир Тодоров), 37.Том Рапнуи, 15.Мирослав Маринов (90+4  21.Жан Пиер Да Силва), 19.Браян Переа (77  9.Даниел Генов)
Резерви: 34.Федерико Рубио, 3.Мартин Кавдански, 7.Митко Панов, 9.Даниел Генов, 10.Лукас Брамбила, 16.Красимир Тодоров, 21.Жан Пиер Да Силва, 22.Петър Кепов, 30.Петко Ганев
Треньор: Даниел Моралес

Пловдив, ст. "Локомотив"
Съдия: Станислав Тодоров

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР