Лудогорец победи трудно с 2:0 при визитата си на Етър в мач от четвъртия кръг на efbet Лига и оглави временното класиране. Клаудиу Кешеру (79) и Мавис Чибота (90) влязоха като резерви и вкараха головете във Велико Търново.

През първата част не предложи кой знае какви интересни положения пред двете врати и логично нямаше и попадение. Първата опасност дойде в осмата минута, когато Ихинио Марин получи топката от Козмин Моци в непосредствена близост до стража на съперника, но ударът му с глава бе право във вратаря Анатоли Господинов.

Домакините можеха да изненадат шампиона в 20-ата минута, когато Стелиян Добрев нахлу на скорост в наказателното поле, но се засуети и вратарят Ренан дос Сантос хвана топката. До края на полувремето Никола Колев отправи първия удар за "виолетовите" в 32-ата минута, но над вратата, а две минути след това Ихинио Марин навлезе в наказателното поле на Етър и шутира, но след рикошет топката излезе в корнер..

Преслав Боруков от домакините и Козмин Моци от "орлите" бяха предупредени с жълти картони, като този за румънеца бе за удар с лакът в лицето на Пехливанов.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

След почивката шампионите лека полека засилваха натиска си, а в игра се появиха Кешеру и Чибота, които освежиха атаката. Защитниците на Етър се справяха чудесно с почти всяко нападение на гостите и не допускаха сериозни опасности пред Анатоли Господинов, който все пак се намеси решително в 72-ата минута след удар с глава на Драгош Григоре при центриране на Каули от корнер.

Усилията на гостите се увенчаха с успех в 79-ата минута, когато влезлият като резерва Клаудиу Кешеру се възползва от грешно изчистване на топката и със силен удар вкара красив гол от границата на наказателното поле за 0:1.

До края на мача "болярите" не успяха да отвърнат на удара, а в последната 90-а минута допуснаха и второ попадение във вратата си. Негов автор бе Мавис Чибота, който получи чудесно подаване от Елвис Ману и преодоля Господинов, оформяйки крайния резултат.

След успеха си шампионите излязоха на върха във временното класиране с 9 точки и една повече от Берое, Царско село и Арда. Етър остава на дъното с голова разлика 0:10 и без нито една спечелена точка.

ЕТЪР – ЛУДОГОРЕЦ 0:2
0:1 Каудиу Кешеру (79), 0:2 Мавис Чибота (90)

Най-интересните моменти от срещата по минути
1 – Начало на мача
5 - По-активни действия на гостите
8 - Козмин Моци намери страхотно Ихинио Марин, който пропусна първото по-сериозно положение в мача, но вратарят Господинов се справи блестящо и отрази удара
20 - Стелиян Добрев нахлу в наказателното поле на гостите, но се забави и Ренан хвана топката
24 - Текпетей не можа да засече добре топката с глава след центриране отляво на Анисе
32 - Добра възможност за Етър, но Никола Колев шутира над вратата
34 - Ихинио Марин навлезе в наказателното поле и шутира, но след рикошет топката излезе в корнер
45 - Край на първата част!
..................................................
46 - Начало на второто полувреме
50 - Сисиньо стигна почти до аутлинията отдясно, но Пехливанов блокира топката и тя излезе в корнер
58 - Боруков навлезе в наказателното поле на шампионите, но никой не успя да засече подаването му
63 - Чибота центрира отляво и топката не успя да стигне до Кешеру след намесата на бранители
64 - Кешеру шутира от пряк свободен удар в аут
69 - Центриране на Алекс Сантана и неточен удар с глава на Ихинио Марин
72 - Страхотна намеса на Анатоли Господинов, който спаси удар с глава на Драгосш Григоре след центриране от корнер
77 - Неточен удар на Каули Оливейра
79 - ГОООЛ за Лудогорец! Клаудиу Кешеру отправи силен удар от границата на наказателното поле и се разписа за 0:1
88 - Центриране в наказателното поле на гостите и Драгош Григоре се намесва и изчиства топката
90 - ГОООЛ за Лудогорец! Елвис Ману изведе чудесно Мавис Чибота, който преодоля Господинов за 0:2
90+3 - Край на мача! Лудогорец спечели с 2:0 във Велико Търново и оглави временното класиране.

Съставите
Етър: 13. Анатоли Господинов, 84. Здравко Илиев (7070. Кольо Станев), 26. Мариян Иванов (849. Иван Петков), 6. Пламен Крачунов, 24. 24. Георги Купенов, 11. Антон Огнянов, 71. Даниел Пехливанов, 22. Никола Колев, 20. Яни Пехливанов, 16. Стелиян Добрев (6798. Валентин Йосков), 99. Преслав Боруков
Резерви: 1. Христо Иванов, 98. Валентин Йосков, 9. Иван Петков, 8. Иван Михайлов, 70. Кольо Станев, 17. Калоян Митев, 14. Иван Скерлев
Треньор: Калоян Чакъров

Лудогорец: 33. Ренан дос Сантос, 4. Сисиньо, 21. Драгош Григоре, 30. Козмин Моци , 6. Талев Тауата (623. Антон Недялков), 7. Алекс Сантана (8510. Елвис Ману ), 12. Абел Анисе, 17. Жоржиньо (5628. Клаудиу Кешеру ), 37. Бърнард Текпетей (6113. Мавис Чибота), 95. Каули Оливейра (8518. Светослав Дяков), 9. Ихинио Марин
Резерви: 27. Владислав Стоянов, 3. Антон Недялков, 10. Елвис Ману, 13. Мавис Чибота, 18. Светослав Дяков, 28. Клаудиу Кешеру, 82. Иван Орлинов
Треньор: Павел Върба

Велико Търново, стадион „Ивайло“
Съдия: Волен Чинков

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация